SKA-P - LIONSTAGE
 

SKA-P NA PRZYSTANEK WOODSTOCK

01.08.2014Takiej wiadomości fani grupy wyczekiwali od dawna. Wreszcie z nieskrywaną radością możemy zakomunikować: SKA-P, jeden z najważniejszych europejskich zespołów muzycznej alternatywny, wystąpi na najbliższym Przystanku Woodstock! Koncert będzie miał miejsce w najlepszym z możliwych momentów, gdy grupa powraca z nowym, potwierdzającym jej pozycję na światowej scenie, albumem. 

Takiej wiadomości fani grupy wyczekiwali od dawna. Wreszcie z nieskrywaną radością możemy zakomunikować: SKA-P, jeden z najważniejszych europejskich zespołów muzycznej alternatywny, wystąpi na najbliższym Przystanku Woodstock! Koncert będzie miał miejsce w najlepszym z możliwych momentów, gdy grupa powraca z nowym, potwierdzającym jej pozycję na światowej scenie, albumem.

W prawie pięć lat po „Lágrimas y Gozos“ SKA-P powraca z nowym krążkiem zatytułowanym „99%”. Spektakularne brzmienie zawdzięcza on Tonemu Lopezowi, producentowi, który odpowiadał też za poprzednie płyty zespołu.

„99%” to krzyk o zatrzymanie przytłaczającego społeczeństwa ucisku. To wezwanie do walki przeciw wszystkim spekulantom, szabrownikom, prześladowcom i kłamcom. SKA-P nie chce pozostawać w milczeniu w obliczu finansowej brutalności i zwolnień ludzi, realiów, w których mniejszość kontroluje większość poprzez system gospodarczy zaprojektowany w taki sposób, by wykorzystywać ludzi. Artyści, nie przebierając w słowach, mówią całą prawdę o zastanej dyktaturze gospodarczej, twierdząc, że tylko walka i rewolucja są jedynym rozwiązaniem dla tracących nadzieję narodów.

„99%” zawiera 15 utworów, które nie pozostawiają wątpliwości. Solidna podstawa muzyczna połączona została z niezwykłą pracą gitar, które znalazły idealną równowagę między mocą rocka, agresją punka, relaksem reggae i rytmem ska. Wszystko to wzbogacają imponująca sekcja dęta i spektakularne wokale, składając się na wyjątkowe brzmienie SKA-P.

Victoria”, „Ska-Pa”, „Se Acabó”, „Pandemia” i „Ciudadano Papagayo” to utwory, w których słychać mieszankę dźwięków zebranych podczas międzynarodowych tras koncertowych. Prawdziwym hymnem rewolucji, którą wygrało małe miasteczko opierające się najeźdźcom, jest „Marinaleda”, a hołd dla tych, którzy walczą z faszyzmem, to „Maquis”. Znajdziemy tu też protest przeciwko wszędobylskiemu wielkiemu bratu, który podgląda i okupuje naszą prywatność („Bajo Vigilancia”) oraz przypomnienie o zapomnianym przez społeczność międzynarodową kontynencie – „Africa Agónica”.

SKA-P po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najważniejszych zespołów europejskiej sceny muzycznej. Grupa wyrusza w międzynarodową trasę koncertową, podczas której nieść będzie przesłanie walki, rewolucji i wolności dla nowego, lepszego świata.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 1.08.2014
Adres: XX PRZYSTANEK WOODSTOCK
Kostrzyn nad Odrą