SKALPEL WE WROCŁAWSKIM KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

SKALPEL W KLUBIE ETER

24 PAŹDZIERNIKA 2014


Gwiazda polskiego nu jazzu wraca z nowym albumem! Mistrzowie łączenia polskiego jazzu lat 60. i 70. z nowoczesną elektroniką – Skalpel - wystąpią po wielu latach we Wrocławiu, 24 października w Eter Klub. 

Skalpel to wrocławski duet, tworzony przez kompozytorów i producentów: Marcina Cichego i Igora Pudło, współpracujących ze sobą od 1998 roku.

W 2001 r. dzięki rewelacyjnemu demo Polish Jazz nawiązali współpracę z legendarną brytyjską wytwórnią Ninja Tune i pod jej szyldem wydali dwa świetnie przyjęte albumy.

Zespół jest znany z sięgania po polski jazz z lat 60. i 70. i konstruowania na jego bazie własnej autorskiej wizji współczesnej muzyki, łączącej to, co najlepsze w jazzie, hip hopie i muzyce klubowej. Przedsmak ich możliwości dała epka Sculpture z 2003 roku. Gazeta Wyborcza wymieniła ją wśród pięciu najważniejszych płyt z nowym polskim jazzem.

Rok później duet wydał swój debiutancki album Skalpel doceniony przez fanów i krytyków na całym świecie. Płyta Skalpel znalazła się w podsumowaniu Album Of The Year przygotowanym przez DJ Magazine. Album został też nominowany do BBC - Gilles Peterson Worldwide Music Awards 2004.

Sukcesem był też drugi album Skalpela Konfusion (2005 r.), dzięki któremu duet został laureatem prestiżowych Paszportów Polityki. Płyty Skalpela znajdują się na wysokich miejscach w wielu rankingach najlepszych polskich albumów minionej dekady.

Na nowe wydawnictwo grupy fani czekali 9 lat. W maju tego roku ukazała się epka „Simple,” a na październik planowane jest wydanie albumu „Transit”. Wraz z nowymi nagraniami Skalpel wraca również na scenę. Zmienia się formuła występów, które niegdyś były audio-vizualnymi dj setami, a obecnie są koncertami z udziałem dodatkowych muzyków.

Do koncertowego składu zespołu dołączyli wybitni muzycy improwizujący: Joanna Duda grająca na instrumentach klawiszowych i perkusista Jan Emil Młynarski, znani też jako J=J. W tym składzie Skalpel zaprezentuje nowe wersje utworów ze wszystkich swoich płyt.

Można powiedzieć, że 24 października w Eter Klub odbędzie się pierwszy prawdziwy koncert Skalpela we Wrocławiu.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 24 października 2014
Godzina: 20.00
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław

 
SKALPEL W KLUBIE ETER
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej