SNOWMAN ZAGRA W STAREJ PIWNICY - LIONSTAGE
 

SNOWMAN W STAREJ PIWNICY

10 STYCZNIA 2019


Wokalista Michał Kowalonek po sześciu latach opuścił zespół Myslovitz i powraca do koncertów ze swoją rodzimą formacją Snowman! Zespół zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem Lazy. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. 

Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

Drugą płytą „The Best Is Yet To Come" Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą!

W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór", pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.

Album „Gwiazdozbiór" został bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy muzycznych:

"Snowman i "Gwiazdozbiór". Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie w dobrej formie. Mnóstwo tu ładnych aranżacji i delikatnie rozwijających się tematów, które brzmią, jakby ta płyta została napisana gdzieś między trzecią a piątą nad ranem. "Gwiazdozbiór" Snowman to nasza płyta dnia" - Robert Sankowski/ Gazeta Wyborcza

"Do niedawna zespół kojarzyłem głównie z niestandartowym rozmiarem poprzedniego albumu i kilkoma ciekawymi quasi - transowymi eksperymentami. Współpraca z frontmana Michała Kowalonka z Myslovitz w najtrudniejszej z ról - zastąpienia Artura Rojka - wydaje się już przeszłością, ale zostawiła ich twórczości wyraźny ślad w postaci melodyjności czy zwięzłych piosenek. Do tego dodać trzeba instrumentalną sprawność muzyków, charyzmatyczny wokal i bardzo dobrą produkcję Leszka Biolika. W sumie to jedna z tych rzadkich płyt, na której wszystko się udało i zdecydowanie najlepsza w karierze zespołu. Jeśli już czerpać z brytyjskich wzorców - to właśnie tak !" - Piotr Metz/ Wprost

"...Kowalonek najwyraźniej docenił sprawne śpiewanie piosenek, operowanie emocją i naturalną wrażliwością (czym wyróżniał się Rojek właśnie) i przeniósł to do Snowmana, co wraz z pieczołowitością producenta Leszka Biolika dało efekt nader udanej płyty. Dodajmy - płyty z przebojami, bo trudno sobie wyobrazić, żeby rozgłośnie radiowe pominęły tak wpadające w ucho i zapadające w pamięć utwory, jak „ Znów jesteś sobą", „Ocean nieba", czy „Moje miasto"." Mirosław Pęczak / Polityka

"...Na Gwiazdozbiorze nie jest już progresywnie, psychodelicznie czy jazzowo, wciąż jest jednak niesamowicie bystrze, ze świetnym wyczuciem muzycznej materii. I wreszcie naprawdę przebojowo Snowman pod okiem Leszka Biolika nagrał świetnie wyprodukowany, przemyślany i samoświadomy album – z jednej strony gładki i radiowy, z drugiej, pełen celnych odniesień do światowego rocka z najwyższej półki. daje to kandydata na jedną z płyt roku." Jordan Babula/Teraz Rock

Zespół Snowman, nie zaprzestaje aktywności, właśnie przygotował zbiór remiksów utworów z płyty „Gwiazdozbiór" pod tytułem „Reworked & Remixed.

Snowman w ramach akcji T.Cover. przygotował doskonale znany przebój T.love - „Jest super". W nowej odsłonie utwór ten zabrzmiał klimatycznie, nowocześnie i niezwykle aktualnie. W tej wersji fani usłyszą także wkomponowany fragment utworu „Wychowanie".

 
 

Informacje o koncercie


Data: 10 stycznia 2019
Godzina: 20.00
Adres: Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15 - Wrocław