SPEKTAKL "FLAMENCO NAMIĘTNIE" W IMPARCIE - LIONSTAGE
 

SPEKTAKL "FLAMENCO NAMIĘTNIE" W IMPARCIE

5 MARCA 2014


Ethno Jazz Festival zaprasza na niezwykłe wydarzenie muzyczno – teatralne. W sali teatralnej Impartu zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny „Flamenco namiętnie” w reżyserii Krystyny Jandy, w którym udział wezmą najlepsi polscy muzycy flamenco: Anna Iberszer – taniec flamenco, Magda Navarrete – śpiew, Andrzej Lewocki – gitara, Marek Fedor – instrumenty perkusyjne. 

Spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Przeplatanie polskiej piosenki Ewy Demarczyk „Czerwonym blaskiem otoczona” z hiszpańskimi rytmami i melodiami, powoduje, że tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata FLAMENCO, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Zespół „Corazón Flamenco” istnieje od 2006 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich i latynoskich brzmień.

Flamenco to jeden z najtrudniejszych tańców na świecie. Zdecydowany i skomplikowany rytm, który wybijają obcasy tancerek, łączy się z delikatnymi ruchami dłoni. Czasem melancholijne, a czasem ogniste melodie wyśpiewują głosy Andaluzyjczyków. Niezwykłe rozwiązania muzyczne na gitarze, dodają tej formie ekspresji muzycznej magii, wzniosłości i niesamowitości. Flamenco to nie tylko muzyka, to także sposób na życie.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 5 marca 2014
Adres: Impart
ul. Mazowiecka 17 - Wrocław