SPRING REGGAE JAM 2007 - LIONSTAGE
 

SPRING REGGAE JAM 2007

24 MARCA 2007


Ścisła czołówka polskich sound systemów i cała noc zabawy – tak będzie wyglądać powitanie wiosny w katowickim Mega Clubie. Jamajski maraton potrwa do samego rana. 

Przy gorących rytmach reggae w najróżniejszym wydaniu (należy spodziewać się energetycznej mieszanki dancehallu, ragga i hip-hopu) zapomnicie o topieniu marzanny i powitacie wiosnę jednym wielkim pozytywnym bujaniem. SPRING REGGAE JAM 2007 to gwarancja doskonałej zabawy, której ton nadadzą najlepsze sound systemy w kraju. Nowoczesna muzyka, dobre wibracje i baaardzo długa noc – zima nie ma wyjścia, musi się poddać.

Informacje o artystach:

EastWest Rockers

EastWest Rockers to trzech świetnych wokalistów śpiewających po polsku, angielsku i w jamajskim patois. Grizzlee, Ras Luta i Cheeba wzięli udział w większości znaczących projektów z muzyką reggae w Polsce (m.in. „Pillar of Salt”, „Biba!” i składanka „Polski ogień” wydana przez Germaican Records). Na początku roku wydali rewelacyjny album pt. „Ciężkie Czasy” nakładem Karrot Komando.

Natural Dread Killaz

Młoda, niezwykle utalentowana wrocławska formacja (to oni są odpowiedzialni za przebój „Biba!”). Ich muzyka to ekscytująca, wybuchowa mieszanka reggae, dancehallu, ragga i hip hopu. Słyną z niebywale żywiołowych i energetycznych występów (m.in. na wrocławskim One Love Sound Fest). Obecnie zespół przegotowuje się do swojej drugiej płyty, która będzie nagrana z żywym instrumentarium w postaci muzycznej maszyny grupy Riddim Bandits.

Bass Medium

Założony w 1998 roku sound, w latach 2002 - 2005 funkcjonował jako Bass Medium Trinity w składzie: Marika, Frenchman, ABselektor. Nakładem No Duck Records wydali płytę „Mówisz i Masz” zawierającą 13 utworów na jamajskich riddimach. Singiel „Pociąg z Babylonu” wydany przez Siodemki.com był pierwszym współczesnym polskim wydawnictwem winylowym, na którym legalnie wykorzystano oryginalny jamajski riddim - The Return (Stop That Train). W obecnym składzie (Marika i ABselektor) wykonują zarówno piosenki z płyty „Mówisz i Masz” jak i nowe utwory.

Obora Rekords

Obecny ponad dekadę na scenie, założyciel projektów Roots Masakra i św. Inkwizycja. Selekcja jaką prezentuje to jamajskie roots reggae, early dancehall i modern roots, które stanowią część jego siedmiocalowej kolekcji, którą gromadził latami. Swoje granie traktuje jako swoisty performance i chęć podzielenia się z ludźmi przekazem muzycznym Rastafari. 14 października 2006 roku zwyciężył w pierwszym polskim Roots Clashu. Wydał trzy mixtape'y.

Dreadsquad

Powstały w 2001 roku sound system, założony przez MMF, od 2002 w składzie obecny jest również Funksion. Łódź szybko przestała im wystarczać. Poszli dalej, ambitnie i wytrwale pnąc się do góry. Zdruzgotali konkurencję, dwukrotnie (2003 i 2004) zajmując pierwsze miejsce w ogólnopolskim Soundclashu. Przekroczyli też granice Polski i ruszyli na podbój Europy. Występowali w Holandii, Niemczech, Austrii, Portugalii, na Litwie i Słowacji. Wydali trzy mixtape'y oraz producencką płytę MMF „Dread za Dredem” z udziałem najlepszych polskich wokalistów reggae.

Single Dread Sound System

Wszystko zaczęło się parę lat temu od spotkania Malika z Da Killą, polskim selektorem rezydującym w Niemczech. Dziś Malik wraz z wokalistami MadMike'em i OląMonolą oraz odpowiadającym za efekty i selekcje Gwoździem i Mr Czapla tworzą SingleDread Sound System. Aktualnie rezydują w Warszawie. Specjalizują się w selekcji modern roots, rub a dub, reggae ragga i dancehall z lat 80-tych i 90-tych - najgorętszego okresu rozwoju tego stylu na Jamajce.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 24 marca 2007
Godzina: 19:00
Adres: MEGACLUB
ul. Żelazna 9 - Katowice

 
SPRING REGGAE JAM 2007
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej