STACEY KENT ZAŚPIEWA WE WROCŁAWIU!

 
JAZZ W JĘZYKU ANGIELSKIM, FRANCUSKIM I PORTUGALSKIM.

STACEY KENT ZAŚPIEWA WE WROCŁAWIU!

16 Listopada 2023Ethno Jazz Festival zaprasza 16 listopada do Synagogi pod Białym Bocianem na koncert STACEY KENT. Jest wokalistką jazzową, z ogromną rzeszą fanów na całym świecie mająca na swoim koncie mnóstwo wyróżnień i nagród, w tym nominację do nagrody Grammy. Jej albumy, w tym wydane w Blue Note, osiągnęły sprzedaż przekraczającą 2 miliony i przez lata pokrywały się złotem, podwójnym złotem i platyną osiągając wielokrotnie pierwsze miejsca listach przebojów. 

Stacey Kent jest wokalistką jazzową, z ogromną rzeszą fanów na całym świecie mająca na swoim koncie mnóstwo wyróżnień i nagród, w tym nominację do nagrody Grammy. Jej albumy, w tym wydane w Blue Note, osiągnęły sprzedaż przekraczającą 2 miliony i przez lata pokrywały się złotem, podwójnym złotem i platyną osiągając wielokrotnie pierwsze miejsca listach przebojów.

Wychowana na wschodnim wybrzeżu USA absolwentka literatury porównawczej z muzycznym zacięciem wyjechała do Europy, by dalej studiować. Po uzyskaniu dyplomu w Sarah Lawrence College w Nowym Jorku, poprzez serię zrządzeń losu, znalazła się w Londynie. Tam rozpoczęła studia muzyczne w Guildhall School of Music and Drama i tam również poznała swojego przyszłego męża i partnera muzycznego - Jima Tomlinsona.

Repertuar Stacey obejmuje dużą i stale powiększającą się liczbę piosenek napisanych dla niej przez Jima Tomlinsona z tekstami różnych autorów, w szczególności z laureatem Nagrody Nobla, Kazuo Ishiguro. Owocem pierwszej współpracy Stacey z Ishiguro jako autorem tekstów i Tomlinsonem, jako kompozytorem był „The Ice Hotel”. Zdobyła nim pierwszą nagrodę w International Songwriting Competition. Od tego czasu wszystkie albumy Stacey były przetykane oryginalnymi piosenkami skomponowanymi przez Tomlinsona z tekstami różnych autorów w języku angielskim, francuskim i portugalskim.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 16.11.2023
Godzina: 19:00
Adres: SYNAGOGA POD BIAŁYM BOCIANEM
ul. Włodkowica 4, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
STACEY KENT PONOWNIE WE WROCŁAWIU!
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej