KONCERT STANLEY CLARKE I LIONSTAGE

 
POTĘŻNE POŁĄCZENIE JAZZOWEJ HARMONII

STANLEY CLARKE LEGENDA JAZZU ZAGRA WE WROCŁAWIU!

1 6 MAJA 2023Czterokrotny zdobywca nagrody Grammy, wspaniały amerykański basista jazzowy, STANLEY CLARKE zawita do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Artysta wraz z nowym zespołem 4EVER wystąpi 16 maja w Synagodze pod Białym Bocianem.
Muzyk w 2022 roku z ogromnym sukcesem koncertował w klubach w wielu krajach. Jak sam podkreśla, powrót na scenę jest dla niego ogromnie ekscytujący. W niedawnym wywiadzie stwierdził:
„Po przerwie związanej z pandemią jestem pełen energii, będąc z powrotem w trasie. Publiczność, kreatywność zespołu i nowe aranżacje muzyczne sprawiają, że moje artystyczne życie jest kompletne”. 

Trasa koncertowa Stanleya Clarke'a z 4EVER pokazuje w pełnej krasie dziedzictwo Clarke'a w ramach jazz fusion i koncentruje się na albumie :"Romantic Warrior" z dyskografii zespołu Return to Forever w którym Clarke grał od początku u boku legendarnego Chicka Corea. Był to najpopularniejszy album Return to Forever. Zaprezentuje także inne swoje hity, których oczekuje publiczność. Na tę trasę Clarke wybrał fragmenty z albumu i zaktualizował je o nowe, ekscytujące i wyrafinowane aranżacje. Kompozycje są znakomite, a aranżacje skomplikowane. Zgodnie z ewolucją jazz fusion, możemy oczekiwać potężnego połączenia jazzowej harmonii i improwizacji z wpływami rocka, funku, R&B, hip-hopu i muzyki elektronicznej.

Młodzi członkowie zespołu 4EVER dołączając do Clarke’a wnoszą do muzyki dynamiczną, młodzieńczą energię i świeżość. W skład zespołu 4EVER wchodzą niezwykle wytrawni muzycy i wykonawcy: Jeremiah Collier na perkusji, Jahari Stampley na pianinie i klawiszach, Colin Cook na gitarze, Emilio Modeste na saksofonie i oczywiście Stanley Clarke na akustycznym i elektrycznym basie. Ten zespół to prawdziwy zespół koncertowy o brzmieniu big-jazzowym. Wyróżniają się tworzeniem elektryzującego występu, zawsze przesuwając granice brzmienia swoich instrumentów.

Perkusista Jeremiah Collier pochodzi z Southside w Chicago. 22-letni Collier to niezwykle energetyczny perkusista z szerokim rozeznaniem w gatunkach muzycznych. Łączy technikę z entuzjastyczną energią fizyczną. Jeremiah występuje z Clarke od kilku lat i był z nim na koncercie, kiedy Clarke zdobył nagrodę National Endowment for the Arts Jazz Master wiosną 2022 roku.

Pianista/klawiszowiec Jahari Stampley również pochodzi z Chicago. Zaczął grać na pianinie w wieku 14 lat, od najmłodszych lat wygrywając różne konkursy. W wieku 18 lat został uznany za nową siłę napędową jazzu i doceniony przez światowej sławy muzyków. Zaczął także nagrywać i koncertować z muzykami ze światowej czołówki.

Saksofonista tenorowy Emilio Modeste jest utalentowanym młodym muzykiem z Wilmington w Niemczech. Ze swoim lirycznym stylem jest dziś jednym z najwybitniejszych młodych saksofonistów jazzowych. Modeste zaczął grać na saksofonie w wieku ośmiu lat, występował i uczył się u światowej sławy muzyków. Był także członkiem Jazz at Lincoln Center Orchestra podczas trasy koncertowej i podróżował po całym świecie. Clarke uważa, że Modeste należy do szkoły gry Wayne'a Shortera. Jest także utalentowanym kompozytorem.

Gitarzysta Colin Cook to niezwykły muzyk pochodzący z McLean w Wirginii, z nowym, świeżym i ekscytującym podejściem do jazzu. Studiował w Thorton School of Music na Uniwersytecie Południowej Kalifornii i od tego czasu stał się poszukiwanym artystą, występując ze swoim niezwykłym stylem gry na gitarze w wielu zespołach.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 16.05 2023
Godzina: 19:00
Adres: SYNAGOGA POD BIAŁYM BOCIANEM
ul. Pawła Włodkowica 5A. Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
STANLEY CLARKE – LEGENDA JAZZU ZAGRA WE WROCŁAWIU!
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej