STEPHEN MARLEY NA WYSPIE SŁODOWEJ - LIONSTAGE
 

STEPHEN MARLEY NA WROCLOVE FEST 2012

20 CZERWCA 2012


Tegoroczny laureat nagrody Grammy, syn ikony reggae - Boba Marleya, zagra 20 czerwca we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest. Stephen Marley ma na swoim koncie 8 statuetek Grammy, a albumem „Revelation Part 1 – The Root Of Life” ugruntował swoją silną pozycję na światowej scenie reggae. 

Urodzony w Wilmington w stanie Delaware w USA, dorastał w stolicy Jamajki – Kingston, jest zarówno producentem jak i wokalistą. Był jednym z członków grupy Melody Makers, w której występował razem ze swoim rodzeństwem bratem Ziggy’m oraz siostrami Cedellą i Sharon. Kiedy nagrywał swój pierwszy singiel „Sugar Pie” w 1980 roku, Stephen miał zaledwie 8 lat.

Jest znakomitym producentem, to dzięki niemu powstało wiele hitowych utworów grupy Melody Makers. Jest również odpowiedzialny za większości utworów na trzech albumach swojego najmłodszego brata Damiana Marleya, w tym jego najbardziej przebojowego „Welcome to Jamrock” na, którym poza warstwą producencką pojawił się w utworach „All Night”, „Pimpa’s Paradise”, „For the Babies” oraz „Hey Girl”. Stephen jest także odpowiedzialny za utwory swojego brata Juliana Marley’a. Był też producentem wykonawczym hitowego albumu „Chant Down Babylon” na którym znalazły się nowe wersje klasycznych utworów jego ojca Bob’a Marleya w odświeżonych aranżacjach zaśpiewanych przez takich artystów jak: Erykah Badu, Lauryn Hill, Guru, Busta Rhymes czy The Roots. W 2003 roku Stephen wraz z Damianem byli odpowiedzialni za riddim album „Educated Fools”, który to został wydany nakładem Ghetto Youth International oraz Tuff Gong International. Album ten udowodnił producencki kunszt Stephena, a świadczy o tym grupa artystów jacy się na nim znaleźli m.in. Capleton, Buju Banton, Bounty Killer czy Ky-Mani Marley.

Po wielu latach w roli producenta albumów swoich braci przyszedł czas na solowe dzieło samego Stephena. Debiutancki „Mind Control” został wydany w 2007 roku i już w roku następnym otrzymał nagrodę Grammy dla najlepszego albumu reggae. Sukces ten powtórzył akustyczną wersją „Mind Control” w 2010 roku. Ponadto został zaproszony to wspólnej trasy Blazed and Confused 2009 Tour na której występował obok gwiazdy amerykańskiego rapu Snoop Dogg’a. W listopadzie 2010 wydał singiel „Jah Army” na którym pojawili się w charakterze gości Damian Marley oraz Buju Banton. Utwór ten z miejsca stał się hitem na Jamajce, w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Na początku 2011 roku światło dzienne ujrzał trzeci solowy krążek Stephena „Revelation Part 1 – The Root Of Life”, za który otrzymał swoją trzecią nagrodę Grammy w 2012 roku.

Ten nietuzinkowy artysta pojawi się w stolicy Dolnego Śląska z okazji Święta Wrocławia i zagra 20 czerwca na Wyspie Słodowej. Tego samego dnia swój koncert da również Gentleman & The Evolution. Zapowiada się niezapomniana noc z mistrzami reggae w roli głównej, a Wrocław na jeden dzień stanie się światową stolicą muzyki reggae.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 20 czerwca 2012
Adres: Wyspa Słodowa - Wrocław

 
STEPHEN MARLEY NA WROCLOVE FEST 2012
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej