Znakomici muzycy grający na żywo, doskonałe wizualizacje na scenie, a także niepowtarzalna okazja do tańca przy autentycznej argentyńskiej muzyce.
„Najbardziej uwodzicielski zespół grający electrotango" – pisze o nich Los Angeles Times.
„Jedyna w swoim rodzaju mieszanka prostoty i wyrafinowania (...) emocje i siła płynące z braku uprzedzeń", La Nación (Buenos Aires).
Dwukrotni zdobywcy Nagrody Gardela – w 2009 i 2012 roku – i trzy razy nominowani do Latin Grammy Award. Ostatni album HYBRID TANGO II nominowany do Nagrody Latin Grammy w kategorii Najlepszy Album Tanga. Do chwili obecnej zdobywcy Platynowych i Złotych płyt w Argentynie za każdy wydany krążek studyjny. Grali koncerty w ponad 150 miastach w 25 krajach Ameryki Południowej, Północnej, Europy i Środkowego Wschodu.
Zespół Tanghetto stał się ważnym reprezentantem argentyńskiej muzyki, grając dla różnorodnych odbiorców i dzieląc scenę z takimi artystami jak Inti Illimani (Światowy Festiwal Latinoamericando w Mediolanie), Gilberto Gil i Carlinhos Brown (Festiwal Współczesna Brazylia w Rio de Janeiro), będąc nominowanym w tej samej kategorii do Latin Grammy Awards z takimi talentami jak Yo-Yo Ma, występując z takimi legendami tanga jak Sexteto Mayor (Medellín, 2011), czy grając dla ogromnej publiczności jak podczas Festiwalu River Thames w Londynie.
Tanghetto jest bez wątpienia zespołem, który oprócz pionierskiego łączenia muzyki Buenos Aires z dźwiękami elektronicznymi, wyniósł zamysł muzyki neotango na wyżyny. Już ponad 12 lat reprezentują najnowsze trendy współczesnego tanga, zachowując esencję klasyki gatunku. Swoje dziesięciolecie, obchodzili we Wrocławiu, mając na koncie wydane 5 albumów studyjnych (wszystkie osiągnęły w Argentynie status złotej lub platynowej płyty), DVD z koncertu na żywo, podwójny album na żywo, ścieżki dźwiękowe, trzy nominacje i dwie zdobyte statuetki Muzycznej Nagrody Gardela (2009 i 2012) oraz dwie nominacje do nagród Latin Grammy.
Tym razem wracają z kolejną, trzecią już, nominacją do nagród Latin Grammy, przedstawiając najnowszą płytę HYBRID TANGO II. Zaprezentowali swoją muzykę w ponad 25 krajach świata i wciąż zaskakują innowatorskimi nagraniami studyjnymi, jak również nadzwyczajnymi widowiskami audiowizualnymi, które zawierają w sobie także elementy tańca.
Zespół, którego liderem jest Max Masri – najmłodszy i ostatni z uczniów legendy tango, Virgilio Expósito – uczcił swoje dziesięciolecie wydaniem podwójnego albumu "VIVO", na który składają się utwory nagrane w 10 miastach świata podczas ostatnich 5 lat. Obydwie części płyty "VIVO" były oddzielnie nominowane do Nagrody Gardela, a część „Milonguero" została nagrodzona w kategorii Najlepszy album tanga alternatywnego. Tym samym zespół zdobył drugą statuetkę w swojej historii.
Muzyczny język Tanghetto tworzy fuzja dźwięków pochodzących z różnych źródeł (tango, rytmy latynoskie i elektronika). Bandoneon występuje w roli wokalisty, a towarzyszą mu inne instrumenty akustyczne oraz szeroki wachlarz brzmień wytwarzanych przez syntezatory i samplery.
Nazwa TANGHETTO (połączenie słów "tango" i "ghetto"), jak i idea stojąca za pierwszą płytą "Emigrante" mają swe źródło w doświadczeniach przeżytych w Małych Argentynach, społecznościach Argentyńczyków żyjących na emigracji. „To właśnie ci emigranci podczas wielu naszych występów w różnych częściach świata podchodzą do nas i opowiadają nam, jak na różne sposoby nasza muzyka była dla nich ważna w trudnych momentach ich życia prowadzonego z dala od rodzinnego kraju. Jest to zawsze dla nas ogromny, nieporównywalny z niczym, zaszczyt" mówi lider zespołu Masri.