TANGO SEDUCCIÓN W CENTRUM SZTUKI IMPART - LIONSTAGE
 

TANGO SEDUCCIÓN W CENTRUM SZTUKI IMPART

10 GRUDNIA 2012


Już 10 grudnia słynne show taneczne - Tango Seducción po raz pierwszy odwiedzi Wrocław. To wyjątkowa możliwość, by zobaczyć na żywo mistrzów tanga argentyńskiego w niezwykle spektakularnym widowisku. 

Dzięki profesjonalnym występom byli entuzjastycznie przyjmowani w USA, Grecji, Brazylii, Turcji, Francji, Austrii, Norwegii, Belgii, Izraelu i wielu innych krajach na całym świecie. Występowali przed najważniejszymi osobowościami wielu państw i gwiazdami światowego showbiznesu. Ich show oczarowało min. księżną Dianę, Ronalda Reagana czy Diego Maradone. Przez media nazywani są „argentyńskim fenomenem”, przez krytyków „dumą swego kraju”. W ramach uznania za propagowanie kultury argentyńskiej Gustavo Russo został okrzyknięty bohaterem narodowym. O fakcie, że w pełni na to zasłużył będziemy mogli przekonać się już wkrótce, podczas występów Tango Seducción w Polsce. Przeniosą nas one do Kraju Ognistej Ziemi i pozwolą odczuć na własnej skórze niezwykłą energię tanga argentyńskiego.

Światowej sławy tancerz i choreograf, Gustavo Russo, wraz z zespołem czołowych artystów, tancerzy, muzyków i piosenkarzy Argentyny, zaprezentuje szerokiej publiczności zupełnie nowy wymiar tanga – oryginalne, nowoczesne show taneczne. Podczas muzycznej uczty, jaką zaprezentuje Tango Seducción, widzowie zobaczą taniec w najlepszym wydaniu połączony z energetyzującą muzyką i hipnotycznym głosem najwyższej klasy solistów. Wszystko to stworzy wyśniony obraz mocnej, ostrej niczym nóż rzeczywistości. Jak twierdzi sam mistrz: „Tango to wieczny płomień. Płomień, który rodzi się z intymnej, pierwotnej relacji między tancerzami – niekontrolowanej pasji między mężczyzną i kobietą. To płomień, który rodzi w tangu kuszenie.”

Poprzez dramatyczne, humorystyczne i erotyczne sceny artyści ukazują całą gamę uczuć. Już druga część nazwy samego zespołu sugeruje charakter tanga (seducción z hiszpańskiego znaczy uwodzenie). W każdym ruchu tancerzy widać wieloletnie doświadczenie i całkowite oddanie swojej pracy, która stała się ich największą pasją. Tak gorący płomień na scenie mogą stworzyć tylko bardzo utalentowani i namiętni tancerze.

I tylko tacy wchodzą w skład Tango Seducción. Wszyscy mają za sobą doświadczenie i sukcesy w słynnych zespołach oraz występy praktycznie na całym świecie. Dla wszystkich tango stało się sposobem na życie, już wiele lat temu poświęcili mu się całkowicie. Gustavo Russo wybrał ich ze względu na talent i artyzm, a oni związali się z Tango Seducción, by móc się rozwijać i pokazywać to, co robią najlepiej. Celem zespołu jest pokazanie różnorodnych historii na temat miłości. Przedstawienie jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury - niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście prawdziwej i wiecznej miłości.

Występ składa się z dwóch części – zabarwionej humorem i poważnej. Pierwsza, to podróż przez czas, czas narodzin, rozwoju i największej świetności tego tańca. Opowieść snują ludzie, którzy stworzyli tango i dla których była to jedyna forma rozrywki, odrywająca ich od smutnego, nudnego życia w biedzie – pijacy, prostytutki, ludzie z marginesu. Druga część pokazuje artystyczny charakter tanga. Widzowie mogą podziwiać piękno, namiętność i stapianie się w jedno ciał tańczących par - poezję w czystej formie z lekkim zabarwieniem erotycznym. Fascynująca historia tanga opowiedziana jest w oryginalny sposób. Wykorzystując kombinację środków teatralnych takich jak tradycyjne tango, balet klasyczny i taniec nowoczesny, umożliwia widzom na całym świecie prawdziwie doświadczyć fascynującej podróży. Podróż ta prowadzi przez śmiech i ekscytację, zazdrość i uwodzenie, zmysłowość, pasję i miłość. Jest to podróż przez emocje, które stwarzają tango. Jak określił to Manuel Romero: „Tango to nie tylko taniec. Tango to sposób na życie, stan umysłu, filozofia. Tango narodziło się z korzeni ludzkiej natury i dlatego jego język jest rozumiany przez każdego człowieka”.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 10 grudnia 2012
Adres: Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17 - Wrocław

 
TANGO SEDUCCIÓN W CENTRUM SZTUKI IMPART
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej