THE BULGARIAN VOICES ANGELITE

 
ŚWIATOWEJ SŁAWY ŻEŃSKI CHÓR WE WROCŁAWIU!

THE BULGARIAN VOICES ANGELITE

28 Września 2023Ten fenomenalny zespół po raz pierwszy zachwycił świat podczas występu w Niemczech w 1987 roku, a w kolejnych latach odwiedził z koncertami całą kulę ziemską – od Alaski do Japonii, od Meksyku po Indie. Bułgarskie Głosy śpiewały na ceremonii rozdania nagród Nobla w Oslo, dla hinduskiego maharadży, współpracowały z Bobby McFerrinem, japońskimi perkusistami z Kodo, a także wyprodukowały fascynujące nagrania z alikwotowymi śpiewakami z Tuwy. 

Chór koncertuje na całym świecie i wydał 13 albumów, w tym “Heritage” pod batutą nowej dyrygentki Katji Borulovej. Na krążku znajdziemy zarówno starsze utwory w nowej wersji, jak i nowe muzyczne dzieła.

THE BULGARIAN VOICES ANGELITE to niesamowity żeński chór, który oferuje równie niesamowity repertuar muzyczny, w którym folklor dawnych czasów wzbogaca i oddaje swoją ogromną energię teraźniejszym rytmom. Podczas trasy koncertowej zaskakują słuchaczy muzyką, która dogłębnie dotyka duszy.

Chór często ma przyjemność współpracować z muzykami z całego świata i z różnych kultur. Między innymi podczas wrocławskiego koncertu będzie można usłyszeć utwór skomponowany przez wybitnego kompozytora Ivana Spassova, który stworzył go specjalnie dla Bulgarian Voices - Angelite na krótko przed swoją śmiercią.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa chór powrócił do koncertowania. Jesienią 2022 roku wrócili do studia by nagrać najnowszy program “Medivial Eastern Orthodox Music from 13 & 14 century”. Tegoroczna, europejska trasa obejmie 7 różnych państw, gdzie chór zaprezentuje mieszankę bardzo tradycyjnych utworów pochodzących z Bałkanów oraz najnowszy repertuar z Orthodox Music, który będzie miał swoją premierę we wrześniu 2023 roku.

Każdy występ chóru Bulgarian Voices Angelite to przeżycie artystyczne na najwyższym poziomie - nie przegapcie okazji zobaczenia ich na żywo we Wrocławiu!

 
 

Informacje o koncercie

Data: 28.09.2023
Godzina: 19:00
Adres: STARY KLASZTOR
ul. Purkyniego 1, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
NIESAMOWITY ŻEŃSKI CHÓR – THE BULGARIAN VOICES ANGELITE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej