THE DUMPLINGS NA SCENIE CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

THE DUMPLINGS NA SCENIE CITY SOUNDS

15 LISTOPADA 2015


Już 15 listopada we wrocławskim klubie Eter, w ramach cyklu City Sounds wystąpi jeden z najbardziej szalonych i bezkompromisowych polskich zespołów - The Dumplings! 

Niecałe dwa lata temu zaszokowali polską publiczność swoim debiutanckim albumem, na którym udało im się w perfekcyjny sposób połączyć muzyczny radykalizm z pokoleniowymi tekstami. Teraz powracają do Wrocławia i zagrają koncert zaledwie dwa dni po premierze swojej drugiej płyty „Sea You Later”!

The Dumplings to młodość i bezkompromisowość. Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem i niezwykła intensywność emocjonalna. Teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich i totalnie przebojowe melodie. Zespół został założony przez siedemnastoletnią Justynę Święs i rok od niej starszego Kubę Karasia i początkowo tułał się po smętnych bezdrożach indie-rocka. Kiedy zszedł ze złej drogi i zainteresował się elektroniką, błyskawicznie stał się sensacją, zdobył dziesiątki tysięcy fanów i wzbudził zainteresowanie największych polskich wytwórni. Okazało się, że zupełnie nieznani debiutanci są w stanie zapełnić kluby w mgnieniu oka!

Recepta na sukces była prosta – zero kompleksów, zero gwiazdorstwa, doskonałe synth-popowe bity, nieortodoksyjne podejście do rytmów, świetny wokal i przede wszystkim autentyczne i szczere teksty. Intensywna działalność koncertowa nie przeszkodziła Justynie i Kubie w pracy nad pierwszym albumem zespołu. Materiał nagrali w styczniu 2014 roku w domowym studiu Bartosza Szczęsnego z Rebeki a już w lutym podpisali kontrakt z Warner Music Poland. 13 maja ukazał się krążek „No Bad Days”, który zebrał doskonałe recenzje i szybko zagościł w zestawieniach płyt roku. Fryderyk w kategorii Debiut roku za 2014 rok okazał się formalnością. The Dumplings z metra dostali zaproszenia na największe polskie festiwale, w tym Off Festival i Open’er, na tym drugim z powodów zdrowotnych nie byli jednak w stanie wystąpić, zrekompensowali to publiczności dając rok później genialny koncert na Tent Stage, na który przybyło 15 tys. osób. W odróżnieniu od większości polskich zespołów nie odpuścili zagranicy, dając fantastyczne show m.in. na Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton, Grape Festival na Słowacji, United Island w Pradze. W tym roku dołożyli do tego koncerty w Paryżu, Meksyku i Tokio.

Nieliczni szczęśliwcy, którym udało się dostać na tegoroczne występy The Dumplings wiedzą, że materiał z nowej płyty "Sea You Later” to prawdziwa petarda. Ale to, czego doznali, to zaledwie przedsmak tego, co czeka nas 15 listopada w Eterze. To będzie koncert zespołu który zdał – w dosłownym znaczeniu – egzamin dojrzałości.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 15 listopada 2015
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław