THE HERBALISER NA CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

THE HERBALISER NA CITY SOUNDS

13 KWIETNIA 2019


City Sounds zaprasza na koncert brytyjskiego zespołu The Herbaliser! To innowatorski duet jazzowo hip-hopowy, który powstał na początku lat 90-tych. Założycielami zespołu byli basista zespołu Propheteers - Jake Wherry oraz Ollie Teeba znany jako DJ i producent. 

W swojej twórczości łączą zgrabnie hip-hopowe beaty z gustownymi jazzowymi i funkowymi samplami, a nawet stylowym rapem. Autorzy muzyki filmowej do kultowego filmu „Snatch / Przekręt" jak również do gier Sony Playstation.

Po wydaniu w 1995 roku debiutanckiego albumu Remedies szybko stali się znaczącymi postaciami na brytyjskiej scenie muzycznej. Początkowo skupieni na brzmieniach syntetycznych, z czasem odeszli w stronę brzmień żywych instrumentów czego uwieńczeniem był album "Something Wicked This Way Comes" z 2002 roku, gdzie żywa muzyka przeważa nad elektroniczną.

Z biegiem czasu duet Herbaliser rozrósł się do kilkunastoosobowego zespołu muzyków grających na żywo, stając się nie tylko największą gwiazdą wytwórni Ninja Tune, ale również znakiem jakości i jej żywą wizytówką!

The Herbaliser powraca z albumem 'Bring Out The Sound" wydanym w marcu 2018 roku. Zespół ponownie ustanowił unikalny głos w brytyjskiej muzyce hip-hopowej połączonej z elementami psychodelii.

Zespół na żywo wkroczy do akcji, prezentując "Bring Out" The Sound ", album który wprowadza odbiorców do nowego, ale nie zupełnie nieznanego świata dźwięków The Herbaliser.

SUPPORT:
Lili Poopoo - Duet Lili poopoo (aka BoW) zadebiutował w 2013 roku występując w dwóch popularnych talent show "Die Grosse Chance" Austria oraz "Must be the Music" Polska. Od tamtej pory nieprzerwanie występuje na scenach całego świata m.in Austrii, Niemiec, Szwecji, Łotwy, USA i Białorusi. Piosenki które prezentują młodzi artyści poruszają głównie tematykę najbliższą sercu czyli miłości. Testky w języku angielskim powstawały podczas 8 lateniej trasy koncertowej duetu. Muzykę artyści opracowują razem podczas intensywnych prób które czasem trwają 5-6 godzin.

Wykonawcy o swoim stylu muzycznym nie mają ugruntowanego zdania pozostawiając sobie dużo wolnej przestrzeni, swobodnie poruszając się w stylistykach jazzu, popu, soulu, akustycznego rocka, songwrittingu oraz ambientu. Muzyka zagrana jest na żywo na akustycznych instrumentach takich jak Fortepian, Perkusja oraz damski wokal. Serdecznie Państwa zapraszamy na nasz koncert.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 13 kwietnia 2019
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
THE HERBALISER NA CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej