THE TOY DOLLS NA 3-MAJÓWCE WE WROCŁAWIU - LIONSTAGE
 

THE TOY DOLLS NA 3-MAJÓWCE WE WROCŁAWIU

3 MAJA 2017


Najlepszy festiwal w mieście, czyli wrocławska 3-Majówka 2017 nabiera rozpędu! Kolejną potwierdzoną gwiazdą jest legenda brytyjskiego punk-rocka The Toy Dolls. Istniejący od prawie 40 lat zespół, którego liderem jest niezmordowany Michael „Olga” Algar, wciąż jest w topowej formie, a bilety na ich koncerty wyprzedawane są na długo przed planowaną datą! 

Grupa powstała w Anglii w 1979 roku. Szybko zwróciła uwagę lokalnej publiczności dwukrotnie supportując na trasie Angelic Upstarts. Po pierwszych szlifach The Toy Dolls zaczęli grać własne trasy, zdobywając uznanie publiczności zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie. Szybko wykształcili swój niepowtarzalny styl, nawiązujący do ulicznych korzeni punk-rocka. Od innych grup na scenie Oi! odróżniało ich przede wszystkim niepowtarzalne poczucie humoru i znakomite teksty, często oparte na grach słownych. Utwory takie jak "Yul Brynner Was a Skinhead", "James Bond Lives Down Our Street” i fantastyczny cover dziecięcej rymowanki „Nellie the Elephant” łączyły muzyczną inteligencję i zabójczą przebojowość. Płyty „Dig That Groove Baby” z 1983 roku i „Absurd-Ditties” z 1993 roku są uznawane powszechnie za jedne z najlepszych albumów punkowych wszechczasów. Dyskografia grupy liczy dziś - wliczając wszystkie nagrania koncertowe i kompilacje - ponad 50 pozycji, w tym kilkanaście albumów studyjnych.

Zespół słynie z pomysłowych coverów - ofiarą The Toy Dolls padli m.in. Ricky Martin ("Livin' La Vida Loca”), Europe („The Final Countdown”), Chuck Berry („No Particular Place to Go”), Elvis Presley („Blue Suede Shoes”) a nawet Jan Sebastian Bach („Toccata in D minor”).

3-Majówka to absolutnie wyjątkowa impreza, podczas której można posłuchać zarówno światowych gwiazd i najlepszych polskich wykonawców, jak i nowych, dopiero wschodzących talentów. Od roku festiwal połączony jest z legendarnym Gitarowym Rekordem Guinessa, który w szybkim tempie uczynił Wrocław Europejską Stolicą Gitary. Podczas 3-Majówki festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: w plenerze na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę, oraz w słynnej Hali Stulecia. Swój udział w 3-Majówce 2017 potwierdzili już: 5’nizza, Lacuna Coil, Lady Pank, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Acid Drinkers w projekcie „Tribute to Lemmy”, Coma, Renata Przemyk, xxanaxx oraz L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, a to dopiero początek długiej listy artystów, którzy odwiedzą Wrocław w pierwszy majowy weekend!

 
 

Informacje o koncercie


Data: 3 maja 2017
Godzina: 21.00
Adres: Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1 - Wrocław

 
THE TOY DOLLS NA 3-MAJÓWCE WE WROCŁAWIU
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej