TIGER LILLIES NA 30 PPA - LIONSTAGE
 

TIGER LILLIES NA 30. FESTIWALU PPA

27 MARCA 2009


Tiger Lillies w składzie: Martyn Jacques, Adrian Hughes i Adrian Stout oraz Nathan Evans i Alice Holland-Ballard wystąpilą na deskach Teatru Piosenki Impart 27 marca 2009 w ramach 30 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 

Zespół zaprezentuje "Siedem grzechów głównych" - najnowszy program ekscentrycznego, angielskiego awangardowego zespołu muzycznego, założonego w 1989 w Londynie. Styl Tiger Lillies nawiązuje do europejskiej tradycji kabaretowej (zwłaszcza tej spod znaku Brechta i Weilla), opery, groteski i czarnego humoru.

Na wizerunek zespołu składają się obsceniczne, surrealistyczne, bluźniercze teksty, pisane przez śpiewającego falsetem wokalistę Martina Jacquesa, nietypowe stroje, makijaż, oryginalne instrumentarium. „Siedem grzechów głównych” przedstawia ludzką drogę z raju do piekła, mit Adama i Ewy w przewrotnym, postmodernistycznym ujęciu. W roli pierwszych rodziców występują tu kukiełki inspirowane postaciami Puncha i Judy, od setek lat zakorzenionych w brytyjskiej tradycji teatru lalkowego. Jednak w wersji Tiger Lillies są to Punch i Jude – homoseksualna para rodem z ery cywilnych związków partnerskich. Każdy grzech główny ma w tym mrocznym i perwersyjnym spektaklu własną piosenkę.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 27 marca 2009
Adres: Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17 - Wrocław