TINARIWEN W KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

TINARIWEN W KLUBIE ETER

23 PAŹDZIERNIKA 2011


Dźwięki pustyni, rytm tradycyjnej muzyki tuareskiej, afrykański blues - tak można opisać zespół Tinariwen. I odwiedzą już w październiku wrocławski Klub Eter! 

Historia grupy zaczyna się w 1982 roku w obozie Tuaregów w Libii, to stamtąd ci gitarowi poeci i duchowi rebelianci rozpoczęli swoją podróż na sceny świata. Ich kompozycje to głos w sprawie wolności i autonomii dla południowo-saharyjskiego ludu, jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk na współczesnej mapie dźwięku.

Tinariwen to pierwszy zespół z tego kręgu kulturowego używający gitar elektrycznych, według Roberta Planta (Led Zeppelin) i Thoma Yorke’a (Radiohead), grupa ma szansę zostać najlepszym współczesnym zespołem rockowym.

Pierwszy studyjny album Tinariwen – „The Radio Tisdas Sessions” ukazał się na CD w 2002, jednakże zespół ma na swoim koncie sporą liczbę amatorsko rejestrowanych kaset. Druga płyta zespołu zatytułowana „Amassakoul” („Podróżnik”) przyniosła tej formacji międzynarodowy rozgłos i zaowocowała koncertami na całym świecie, m.in. na festiwalu Roskilde, czy u boku Carlosa Santany i The Rolling Stones. W Polsce Tinariwen dali niezwykle entuzjastycznie przyjęty występ na festiwalu Open’er w 2010 roku, teraz wracają na 2 wyjątkowe koncerty.

We Wrocławiu Tinariwen zaprezentują premierowe utwory z zapowiadanej na wrzesień piątej w ich dorobku płyty, zatytułowanej Tassili, na której wokalnie wsparły ich gwiazdy amerykańskiej sceny altrockowej: Tunde Adebimpe i Kyp Malone z TV On The Radio oraz gitarzysta Wilco, Nels Cline.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku do utworu “Tenere Taqhim Tossam” z gościnnym udziałem muzyków TV ON THE RADIO. Singiel promuje wspomniany album.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 23 października 2011
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław

 
TINARIWEN W KLUBIE ETER
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej