TRICKY W CENTRUM KONGRESOWYM - LIONSTAGE
 

TRICKY WE WROCŁAWSKIM CENTRUM KONGRESOWYM

23 LISTOPADA 2017


Tricky wraca na koncerty do Polski z materiałem ze świetnego nowego albumu „ununiform”! Premierowy krążek legendy trip-hopu ukaże się 22 września, a już 23 listopada Tricky zagra we Wrocławskim Centrum Kongresowym! 

Po trzech latach Tricky nagrał swój pierwszy solowy album od czasu przeprowadzki do stolicy Niemiec. Większość materiału powstała w Berlinie, cztery kawałki zostały nagrane w Moskwie, do której artysta często podróżował. Podczas zimowej sesji Anglik zaprosił do współpracy gwiazdy lokalnej sceny hiphopowej i beatowej - na płycie towarzyszą mu świetni raperzy Scriptonite i Smoky Mo oraz producenci Gazgolder i Vasiliy Vakulenko (odpowiedzialny za beat w pięknym singlowym „The Only Way”). Na płycie towarzyszą mu wspaniałe wokalistki, m.in. Franceska Bellmonte, ale szczególnie znaczący jest powrót do współpracy z Martiną Topley-Bird, która miała ogromy udział w sukcesie jego najsławniejszych płyt „Maxinquaye”, „Nearly God”, „Pre-Millenium Tension” i „Angels With Dirty Faces”. Poza Martiną i Franceską na płycie pojawia się też inna z dawnych sympatii muzyka - znana aktorka Asia Argento, a także młode wokalistki: Terra Lopez, Mina Rosa czy Avalon Lurks. Głos tej ostatniej słyszymy w poruszającej przeróbce piosenki Courtney Love i jej grupy Hole „Doll Parts”.

Po mrocznym i nieco chaotycznym „Skilled Mechanics” jeden z pionierów trip-hopu oraz współzałożyciel Massive Attack na obczyźnie odnalazł spokój i twórczą wenę, powracając z dziełem dojrzalszym, pełnym wewnętrznej harmonii. Tricky wychodząc na prostą - zarówno na poziomie psychicznym jak i finansowym - stworzył album, który wprost nawiązuje do jego klasycznych dokonań i przypomina brzmienie jego pierwszych produkcji z okresu „Maxinquaye”. Świetny singiel „The Only Way” sam artysta opisał jako „Hell Is Round The Corner pt.2”. „Niczego już nie muszę udowadniać, czuję się komfortowo czerpiąc z tego, co wcześniej sam zrobiłem” - komentuje. Tę zmianę można też potraktować jako odpowiedź na nagrania artystów, którzy śmiało przyznają się do inspiracji muzyką Tricky’ego z lat 90. - The xx, Gaiki czy CASisDEAD.

Współtwórca takich klasyków Massive Attack jak „Daydreaming” czy „Karmacoma” tłumaczy, że na zrelaksowany nastrój płyty wpływ miały też jednak bardziej trywialne okoliczności. „Po prostu to pierwszy album od lat, przy którym nie muszę spłacać żadnych długów. Nic dziwnego, że mam lepsze samopoczucie” - śmieje się Tricky. „Ludzie mi mówią, że ta płyta brzmi jak „Tricky”, ale co to faktycznie oznacza?” - pyta retorycznie. Płyta „ununiform” to piękna, intensywna, osobista odpowiedź na to pytanie.

Równie obiecująco zapowiada się koncert Tricky’ego we Wrocławiu!

 
 

Informacje o koncercie


Data: 23 listopada 2017
Godzina: 20.00
Adres: Wrocławskie Centrum Kongresowe
ul. Wystawowa 1 - Wrocław