TSIGUNZ FANFARA AVANTURA W SALI GOTYCKIEJ - LIONSTAGE
 

TSIGUNZ FANFARA AVANTURA W STARYM KLASZTORZE

23 STYCZNIA 2015


Dla miłośników bałkańskiego szaleństwa – pozycja obowiązkowa! Nie przypadkiem TSIGUNZ FANFARA AVANTURA wystąpiła w ubiegłym roku na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii. Udział w festiwalu w Guczy to największe wyróżnienie dla każdej orkiestry na całym świecie. 

TSIGUNZ FANFARA AVANTURA to siedmiogłowe monstrum, serwujące kaloryczne bomby w stylu trans-psychodelic-balkan-tuttifrutti. Zespół tworzą muzycy, wywodzący się głównie ze środowiska muzyki alternatywnej, improwizowanej i jazzu, którym zapomniana w ostatnich latach, formuła orkiestry dętej, posłużyła jako pretekst do realizacji własnej, oryginalnej wizji muzyki – bezczelnej konfrontacji tradycyjnych melodii ludowych z rozwiązaniami zarezerwowanymi zwykle dla muzyki klubowej, elektronicznej, czy nowoczesnego jazzu i to jedynie przy wykorzystaniu rąk, nóg i instrumentów dętych, podpartych silną sekcją rytmiczną.

Zespół powstał przez przypadek w 2010 roku, a już w 2011 towarzyszył Kayah podczas koncertów z utworami Gorana Bregovica, w 2012 stanął na podium festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, w 2013 wystąpił na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii oraz Sziget Festival na Węgrzech, koncertował w Portugalii, Francji, Rosji, Czechach, Mołdawii, Ukrainie i Niemczech. Ponadto, „Cygansi” pojawili się na festiwalach Top Trendy, Malta, Warszawa Singera, Ethno Port, koncertowali podczas Sylwestera z TVP2, na Giełdzie Papierów Wartościowych, w Dolinie Charlotty, sprawdzili się na niejednym polskim weselu, a nawet procesji Bożego Ciała! W 2012 roku wydali koncertowy album „Tsigunz Live at Meskalina”, a we wrześniu 2014, nakładem wytwórni Gusstaff Records, ukazał się długo oczekiwany album Turbo Balkan Groove!!

 
 

Informacje o koncercie


Data: 23 stycznia 2015
Godzina: 20.00
Adres: Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 - Wrocław