U.K.SUBS W KLUBIE ŁYKEND - LIONSTAGE
 

U.K. SUBS W KLUBIE ŁYKEND

7 LUTEGO 2014


wROCKfest.pl zaprasza na koncert punkrockowych weteranów U.K.SUBS 7 lutego do klubu muzycznego Łykend przy Podwalu 37. 

Historia zespołu zaczyna się w momencie, gdy weteran kilku londyńskich zespołów (The Marauders, Bandana) Charlie Harper spotkał w październiku 1977 roku gitarzystę Nicky Garratt'a. Wkrótce dołączyli do nich perkusista Steve Jones i basista Steve Slack. Zespół zaczął grać wiele koncertów w londyńskich klubach, a ich utwory: "I Live In A Car" oraz "Telephone Numbers" ukazały się na koncertowym składankowym albumie"Farewell To Roxy".

W kwietniu 1978 roku ustabilizował się skład zespołu; nowym perkusistą został Peter Davies, a basistą Paul Slack. W maju 1978 roku U.K.SUBS podpisali kontrakt z GEM Rec. Sukces ich pierwszych singli "Stranglehold" przyczynił się do tego, że zespół został zaproszony do programu Top Of The Pops. We wrześniu 1978 roku pojawił się na rynku ich debiutancki klasyczny album "Another Kind of Blues. W 1979 roku U.K.SUBS wyruszyli na podbój Ameryki gdzie grali jako support dla The Police. W pierwszych miesiącach 1980 roku U.K.SUBS koncertowali w Europie u boku The Ramones. W kwietniu 1980 roku ukazał się drugi album zespołu "Brand New Age", który ugruntował pozycję U.K.Subs na muzycznej scenie. Następną płytą był album koncertowy "Crash Course", który wspiął się na szczyt angielskiej listy najlepiej sprzedających się albumów.

Wkrótce po nagraniu tej płyty zespół opuścili Pete Davie oraz Paul Slack, a ich miejsce zajęli Steve Roberts (ex-Cyanide) i basista Alvin Gibbs. W lutym 1981 r na rynku pojawił się czwarty album U.K.Subs "Diminished Responsibility". Po wydaniu tej płyty Subsi wyruszyli na trasę po Wlk.Brytanii wraz z Anti Pasti i The Stiffs. Rok 1981 upłynął muzykom na niezliczonej ilości koncertów w Wlk. Brytanii i Europie. W marcu 1982 roku ukazał się kolejny album "Endangered Species". Po nagraniu tej płyty zespół opuścił Steve Roberts. Jego miejsce zajął Sol Mintz. Z nowym perkusistą Subsi wyruszyli na kilkumiesięczne tournee po Stanach Zjednoczonych razem z Antio Nowhere League. W 1983 roku U.K.Subs przyleciał na 13 koncertów do Polski. To była pierwsza punkowa grupa, która odwiedziła nasz kraj występując w największych polskich miastach razem z Republiką.

Po powrocie do Wlk.Brytanii Charlie Harper rozpoczął pracę nad nowym albumem "Flood Of Lies". Alvin Gibbs, Nicky Garratt i Charlie Harper spotkali się ponownie w studiu w 1987 roku w Nowym Jorku aby nagrać album "Killing Time" z okazji 10 rocznicy powstania zespołu. W 1997 roku z okazji 20 lecia zespołu Subs nagrali w klasycznym składzie dwa doskonale przyjęte albumy "Quintessentials" i "Riot". W 2000 roku Subsi ponownie przyjechali do Polski w klasycznym składzie (Nicky Garratt, Alvin Gibbs, Charlie Harper) i zagrali cztery doskonale przyjęte koncerty.

W 2001 roku na rynku pojawił się album "Time Wraped" na którym znalazły się nowe wersje klasycznych utworów. W 2002 roku z okazji 25 lecia U.K.Subs nagrali nowy studyjny album "Universal" , który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów. Wygląda na to, że historia U.K.Subs nie ma końca, a sam zespół jako jeden z nielicznych klasyków punk rocka gra koncerty na całym świecie.

U.K.Subs dotychczas nagrali ponad 15 studyjnych albumów, niezliczoną ilość singli i płyt koncertowych. Utwory U.K.SUBS grali: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns'N'Roses, Kazik i Kult oraz Farben Lehre.
We Wrocławiu zespół zagrał w styczniu 2009 roku w klubie Alibi.
Tym razem w koncercie wspierać ich będzie brytyjski wokalista punkrockowy T.V. Smith.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 7 lutego 2014
Godzina: 20.00
Adres: Klub Łykend
ul. Podwale 37/38 - Wrocław

 
U.K. SUBS W KLUBIE ŁYKEND
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej