VOO VOO & LESZEK MOŻDŻER I O.S.T.R

 
TU ZACZYNA SIĘ WROCŁAW

VOO VOO & LESZEK MOŻDŻER, O.S.T.R
W CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

24 Sierpnia 2024Tych artystów nie trzeba przedstawiać. Na wyjątkowym koncercie „Tu zaczyna się Wrocław” wystąpią razem Voo Voo & Leszek Możdżer z premierowym materiałem oraz O.S.T.R., prezentując przekrój przez całą swoją twórczość. Zakończenie wakacji we Wrocławiu szykuje się z bardzo mocnym akcentem muzycznym. Koncert odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia, na placu przed Centrum Historii Zajezdnia. 


Gdy w sierpniu 1980 roku rozpoczął się w zajezdni autobusowej nr VII przy ul. Grabiszyńskiej strajk solidarnościowy z robotnikami Wybrzeża, nikt nie przypuszczał, że w tym momencie powstaje społeczeństwo obywatelskie Wrocławia. Sami strajkujący zauważyli, że przyszli na strajk jako zbieranina ludzi, a wyszli jako wrocławianie. To zwycięstwo co roku jest doskonałą okazją do radosnego świętowania przy dźwiękach dobrej muzyki. Stąd nazwa koncertu „Tu zaczyna się Wrocław”. W tym roku na scenie przed Centrum Historii Zajezdnia wystąpią: Voo Voo & Leszek Możdżer i O.S.T.R., czyli artyści o ugruntowanej pozycji na naszym rynku muzycznym.

NOWY PROJEKT VOO VOO I LESZKA MOŻDŻERA

Połączenie znanego i świetnie zgranego składu Voo Voo z pianistyką Leszka Możdżera to zapowiedź nowego iskrzenia, które światło dzienne zobaczyło dopiero dwa razy. Palce Wojciecha Waglewskiego, wirtuozersko biegając po gryfie, idealnie współpracują z solidnie brzmiącą i pewnie trzymającą puls sekcją rytmiczną (Karim Martusewicz, Michał Bryndal i Mateusz Pospieszalski), a w połączeniu z biegnikami Możdżera wydają się uruchamiać w muzykach dodatkowe pokłady witalności. Ta muzyka trochę koi, trochę zaskakuje, ale przede wszystkim, pomimo rockandrollowego zacięcia, wprowadza w swoistą zadumę. Rozkład jazdy tego koncertu to przede wszystkim nowe utwory stworzone przez artystów specjalnie dla tego składu i specjalnie na tę okoliczność.

O.S.T.R.

Adam Andrzej Ostrowski, znany szerzej jako O.S.T.R., to wybitna postać na polskiej scenie hip-hopowej. Ostrowski jest nie tylko uznanym raperem i freestyle'owcem, ale także utalentowanym muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym oraz inżynierem dźwięku. Artysta zdobył uznanie nie tylko wśród fanów, ale i krytyków, o czym świadczy pięciokrotne zdobycie nagrody „Fryderyka”. Jego albumy cieszą się ogromną popularnością, rozchodząc się w ponad 415 tysiącach egzemplarzy. W swojej twórczości często odnosi się do ważnych tematów społecznych, co czyni go jednym z najbardziej świadomych i zaangażowanych artystów na polskiej scenie muzycznej.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 24.08.2024
Godzina: 18:30
Adres: CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA
ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało