WAGLEWSKI, FISZ, EMADE W KLUBIE ALIBI - LIONSTAGE
 

WAGLEWSKI, FISZ, EMADE W KLUBIE ALIBI

28 LISTOPADA 2013


Długo oczekiwany premierowy koncert nowego projektu Rodziny Waglewskich. Po 5-ciu latach od wydania Platynowej „Męskiej Muzyki" Waglewski Fisz Emade powracają z nową płytą. 

Czy i ten album odniesie tak spektakularny sukces? Jedno jest pewne, jeśli spotykają się twórcze głowy Rodziny Waglewskich, będzie to muzyka, koło której nie można przejść obojętnie. Płyta ukaże się już 25 października 2013. Jej tytuł „Matka, Syn, Bóg", zapowiada iż wypowiedź artystyczna dotyczyć będzie spraw ważnych, ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich.

Producentem muzycznym albumu jest EMADE, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego.

Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękalski - wibrafon - grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka - Iwona Skwarek - głos, Mariusz Obijalski - fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski - instr. smyczkowe.

„Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie...zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade... W związku z tym Większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory..." - tak o nowej płycie WFE mówi Wojciech Waglewski.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 28 listopada 2013
Godzina: 20:00
Adres: Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67 - Wrocław

 
WAGLEWSKI, FISZ, EMADE W KLUBIE ALIBI
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej