WEE DUB FESTIVAL 2012 - LIONSTAGE
 

WEE DUB FESTIVAL 2012

2-4 LUTEGO 2012


Wee Dub Festival powraca do Edynburga już w pierwszy weekend lutego 2012. Po udanej pierwszej edycji, która miała miejsce w styczniu 2011, postanowiliśmy kontynuować to wydarzenie poszerzone o formę jak i czas. Na pięciu scenach w centrum bajkowej scenerii stolicy Szkocji, rozegra się piętnaście aktów, zagranych przez niemal pięćdziesięciu artystów! 

Zaczynamy w piątek trzeciego lutego nocna impreza w Wee Red Barze, gdzie pierwszymi gośćmi festiwalu będą Celt Islam, Morphy oraz Jammin J, którzy zagrają na żywo fuzje muzyki dub, dubstep, world beat i d'n'b. Nie zabraknie także na scenie wspaniałych tancerek z grupy Barocco Tribal, prezentujących fusion bellydancing.

Sobota przyniesie również wiele niespodzianek. Na nocnej scenie w The Store zobaczymy jednych z pionierów sceny dub-electronica w UK Zion Train Sound System oraz znanego polskiego dubstepera Radikal Guru wraz z Cian Finnem, wspomagać ich będzie lokalna załoga Riddim Tuffa Sound. Tego wieczoru zagra również w The Bongo Club siedmioosobowa formacja z Bristolu Dub Mafia oraz doskonały słodki riddimy od Captain Slackship’s Mezzanine Allstars.

Jednym spośród zaproszonych na nasz festiwal gości jest światowej klasy producent muzyki dub Mad Professor, który wystąpi w ostatni wieczór festiwalu, w niedziele wraz ze sztandarowym szkockim sound systemem Mungos Hi Fi w The Bongo Club. Impreza ta będzie poprzedzona koncertem zespołu ska z Glasgow Esperanza i ekipa z Lucky 7 w klubie The Third Door.

Podczas Festivalu w przewidziane są również rożnego rodzaju kreatywne akcje. Miłośnicy muzyki dubu będą mieli okazje uczestniczyc w warsztacie prowadzonym przez Mad Professora „ Dub Clinic” w The Bongo Club, a dla lubiących taniec dostępne będą zajęcia prowadzone przez tancerki z Barocco Tribal. Milym dodatkiem w trakcie tej imprezy w The Out Of The Blue są projekcje filmów o kulturze dub, oraz „Sound Station” dla dzieci, które to będą mogły poznać na żywo rożnego rodzaju urządzenia elektroniczne do produkcji czy miksowania muzyki. Przewidziany jest również pokaz produkcji głośnika. Nie zabraknie także warsztatu robienia dreadów oraz malowania twarzy. A smaku temu wszystkiemu doda wegetariańska kuchnia.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 2-4 lutego 2012
Adres: Edynburg - Szkocja

 
WEE DUB FESTIVAL 2012
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej