WESTERN SPECIAL W DRODZE DO MEKKI - LIONSTAGE
 

WESTERN SPECIAL W DRODZE DO MEKKI

24 SIERPNIA 2004


Kolejna francuska grupa zagości w Drodze do mekki pod koniec sierpnia. Dwa miesiące po występie Almy w klubie zagra Western Special – gwiazda sceny rocksteady znad Sekwany, stylem nawiązująca do jamajskich rytmów lat 60. 

Western Special to grupa z niemal dziesięcioletnim stażem. Na początku działalności - w ‘95 roku - skład stanowiło czterech muzyków. Szybko zaczęli koncertować i zdobyli sobie uznanie francuskich fanów reggae/ska. Świetnie przyjęcie występów na żywo skłoniło członków zespołu do powiększenia składu o kolejnych instrumentalistów.

Momentem przełomowym na początku ich kariery był rok ’97, kiedy w Paryżu zagrali koncert z New York Ska Jazz Ensemble. Wkrótce własnym sumptem wydali w pięciuset egzemplarzach materiał demo. Rok później mieli już na koncie oficjalne wydawnictwo – album „Road To Roots”. Płyta przynosi im spory rozgłos wśród fanów w kraju i Western Special powoli staje się wizytówką francuskiej sceny rocksteady. Pierwszy nakład albumu rozchodzi się bardzo szybko.

Po dwóch latach przerwy „Specjaliści” wchodzą do studia z nowym wokalistą i nagrywają kolejny świetny album - „Hot Jamaican Mixture”, który okazał się - jak do tej pory – ich największym sukcesem komercyjnym (sprzedał się najlepiej spośród płyt Western Special) i artystycznym (utwory pochodzące z niego znalazły się na kilku składankach reggae/ska – m. in. „Ska Trad vol. 1” czy „Dub Odyssey”). Trasa „Hot Jamaican Mix Tour” to początek międzynarodowych występów Western Special. Rozpoczyna się w Szwajcarii, a kończy ją kolejny paryski koncert u boku gwiazdy. Tym razem jest nią The Skatalites. Po zakończeniu trasy obejmującej ponad 100 koncertów grupę opuszcza wokalista.

Minialbum „Cd of Miles and Crowdes” przynosi zmiany w muzyce Francuzów - pojawiają się smaczki rodem z lat sześćdziesiątych. Na przełomie 2001 i 2002 roku Western Special przemierzają Europę i po raz pierwszy grają w Polsce. Koncertują także w Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Hiszpanii i Belgii.

Kolejny ich album „Moonlightin” to już wyraziste brzmienie wypracowane w trakcie licznych koncertów i godzin spędzonych w studio. W połączeniu ze stabilnością składu daje to efekty w postaci rozpoznawalnego już stylu grupy. Płyta zostaje wydana w kilku europejskich wydawnictwach. Wrocławski koncert Western Special będzie kolejną okazją do bliższego obcowania z francuską muzyką z pogranicza reggae i rocksteady. Jamajska tradycja znów przyozdobiona pasującym do niej jak ulał językiem francuskim.

Western Special w sieci: www.western-special.com

 
 

Informacje o koncercie


Data: 24 sierpnia 2004
Godzina: 21.00
Adres: Droga do mekki
ul. Ruska 51 - Wrocław

 
WESTERN SPECIAL W DRODZE DO MEKKI
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej