WHOMADEWHO W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

WHOMADEWHO W STARYM KLASZTORZE

26 MARCA 2015


Gwiazdy festiwalu Tauron Nowa Muzyka, zespół WhoMadeWho wraca do Polski. Zobaczymy ich 26 marca w ramach City Sounds. Koncert odbędzie się w sali gotyckiej klubu Stary Klasztor. 

WhoMadeWho to koncertowa petarda, a ich występy stanowią niezapomniane i spektakularne muzyczne doświadczenie. Skandynawowie potwierdzili to grając u boku takich gwiazd jak Daft Punk, Soulwax, Hot Chip czy LCD Soundsystem, a także na tegorocznym festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Wielkim fanem grupy jest też Josh Homme z Queens Of The Stone Age. Nic dziwnego, bo ta wybuchowa mieszanka electro-popowych melodii, rock’n rollowego „attitude” i tanecznej energii budzi entuzjazm publiki na całym świecie.

Wokalista i basista Tomas Høffding oraz szczycący sie prawdziwie skandynawską brodą gitarzysta i wokalista Jeppe Kjellberg to charyzmatyczny duet frontmanów. Za perkusją zaś zamiennie grywają Tomas Barfod lub Birk Nevel. Grupa zadebiutowała w 2005 roku i od tego czasu nagrała kilka świetnych albumów, którym zawsze towarzyszą znakomite teledyski. Choć Duńczycy czerpią obficie z bogatej tradycji alternatywnego rocka i muzyki klubowej, ich styl to coś więcej, niż po prostu taneczny rock. Ich najnowsza płyta „Dreams” to kolekcja nowoczesnych tanecznych hitów rytmów i zaraźliwych melodii!

Recenzent magazynu „The Stranger” z Seattle po ich entuzjastycznie przyjętym występie na festiwalu South by Southwest w 2010 roku napisał: WhoMadeWho is not only the rockingest dance band or danciest rock band but both the danciest dance band and the rockingest rock band. Ten wyjątkowy skład zobaczymy w Polsce już 26 marca w Starym Klasztorze.

 
 

Informacje o koncercie


Data:26 marca 2015
Godzina: 20.00
Adres: Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 - Wrocław