WNDKR NA SCENIE CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

WNDKR NA SCENIE CITY SOUNDS

15 STYCZNIA 2014


City Sounds poleca koncert projektu WNDKR, który odbędzie się 15 stycznia w klubie muzycznym Łykend przy Podwalu 37/38. 

WNDKR to połączenie klimatów energetycznego rocka i soulu z domieszką elektroniki. Solowy projekt Michała Wendekera zachwyca rozpiętością emocjonalną utworów, a oryginalne piosenki od subtelnych ballad po mocne, brudne riffy zdobywają coraz więcej uznania wśród miłośników gitarowych brzmień i intrygującego, niebywałego wokalu.

WNDKR pochodzi Lublina, inspirację czerpie z od takich artystów jak The Black Keys, The Heavy czy John Mayer. Czuje się swobodnie wykonując melancholijne ballady oraz mocne gitarowe kawałki.

8 lipca 2013 roku ukazała się jego najnowsza płyta UNDERDOG EP zarejestrowana w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W nagraniu w studiu im. Agnieszki Osieckiej towarzyszą mu wybitni instrumentaliści: Maciej Tokarski (bas) oraz Michał Stawarz (perkusja).

Całe nagranie emanuje niespotykaną delikatnością i mocą jednocześnie, oddając niepowtarzalny koncertowy klimat. Na styczeń 2014 roku planowane jest wydanie nowego albumu, nad produkcją którego czuwa Piotr Waglewski (Emade).

 
 

Informacje o koncercie


Data: 15 stycznia 2014
Godzina: 20.00
Adres: Klub Łykend
ul. Podwale 37/38 - Wrocław