WROC LOVE EXCLUSIVE STAGE 2008 - LIONSTAGE
 

WROC LOVE EXCLUSIVE STAGE 2008

7 MARCA 2008


7 marca po raz drugi fani bujanych dźwięków w stolicy Dolnego Śląska będą mogli zasmakować wyśmienitej muzyki w wykonaniu gwiazd światowego formatu. 

Po raz pierwszy w listopadzie 2007 w ramach projektu Wroc Love Exclusive Stage gościliśmy Gentlemana, tym razem po zimowym śnie pora na wiosenne przebudzenie z takimi tuzami muzyki serc jak Don Carlos czy Seini z zespołem Yeliba. Stawkę uzupełni również czołówka rodzimych artystów takich jak m.in. Habakuk z gośćmi, Bob One & Tumbao Ridim Band.

Projekt Wroc Love Exclusive Stage z pewnością od momentu swojej premiery był wyjątkowy i ekskluzywny. Wszystko to oczywiście za sprawą występujących w nim artystów. Świetna muzyka, która niesie ze sobą nie tylko zlepek dźwięków czy słów, ale przede wszystkim pozytywne przesłanie i historie. Tak było w przypadku Gentlemana, tak też będzie w przypadku Don Carlosa i Seni & Yeliby, którzy już w marcu wystąpią w Wytwórni Filmów Fabularnych. Don Carlos to obecnie jedna z najbarwniejszych postaci w muzyce reggae.

Założyciel legendarnej grupy Black Uhuru ma znakomity kontakt z publicznością. Jego koncert to wędrówka po historii muzyki reggae na świecie, a m.in. takie krążki jak „Ease Up”, „Seven Days A Week” i „Groove With Me” stały się klasyką kultury bujanych dźwięków. Kolejnym artystą z zagranicy będzie Seyni z francuską formacją Yeliba, czyli mieszanka tradycyjnych gwinejskich rytmów oraz jamajskiego reggae. Artysta pochodzący z Afryki na koncie prócz pięciu albumów ma setki zagranych koncertów na całym świecie, m.in. na Festivalu Musiques Métisses w Angoulème, Move Against G8 w Rostocku, Summerjamu w Kolonii, Festival Esperenzah w Belgii, Wiesen Reggae Sunsplash w Austrii czy Festival d’Art d’Afrique we Francji.

Oprócz występu gwiazd interesująco zapowiadają się koncerty polskich artystów. Pochodzący z Częstochowy Habakuk po raz pierwszy we Wrocławiu zaprezentuje materiał z nowego krążka „Family Front”. Gościem specjalnym zespołu będzie Muniek Staszczyk i Renata Przemyk. Klasyczne riddimy okraszone niezłymi nawijkami z pewnością przypomni Tumbao Riddim Band przy wsparciu Bob One–a.

Cykl imprez pod szyldem Wroc Love to krok milowy w polskiej muzyce reggae, pokazujący nie tylko pionierów tego gatunku i ich twórczość, ale także promujący nowe projekty młodych, zdolnych twórców na polskiej scenie. Wytyczają kierunki i przecierają szlaki, ubarwiając w ten sposób kulturę muzyczną. Warto tam być…

 
 

Informacje o koncercie


Data: 7 LUTEGO 2008
Adres: WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH
ul. Wystawowa 1 - Wrocław

 
WROC LOVE EXCLUSIVE STAGE 2008
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej