WROC LOVE SUMMER STAGE 2007 - LIONSTAGE
 

WROC LOVE SUMMER STAGE 2007

26-27 LIPIEC 2007W środku lata, w samym sercu Wrocławia, na Wyspie Słodowej odbędzie się jeden z największych letnich festiwali muzycznych w Polsce. Pierwsza edycja Wroc Love Summer Stage potrwa dwa dni, podczas których będzie można posłuchać i zobaczyć najciekawszych artystów z szeroko pojętego nurtu muzyki reggae i dub. 

Na głównej scenie Wroc Love Summer Stage największymi gwiazdami bez wątpienia będą Junior Kelly z Jamajki i Macka B z Wielkiej Brytanii. Obaj panowie wystąpią ze swoimi najmocniejszymi składami koncertowymi. Będziemy mogli zobaczyć ich wraz z wieloosobowymi zespołami, które grają z nimi na największych światowych koncertach i festiwalach reggae.

Junior Kelly - jeden z czołowych, światowych Ambasadorów Reggae. Jest oddanym Rastafarianinem z prawdziwym poczuciem muzycznej misji, którą manifestuje w swoich przemyślanych, inspirujących tekstach o ważnych tematach społecznych i politycznych, zarażając publikę pozytywnym przesłaniem.

Macka B jest jednym z najbardziej wpływowych dancehallowych wokalistów. Tworzy muzykę świadomą, inspirowaną tradycją rastafariańską. Od lat współpracuje z Mad Profesorem, za sprawa którego kompozycje Macka B wzbogacane są dubowymi elementami. Większość utworów poświęcona jest aspektom duchowym i społecznym, ale nie brakuje też kompozycji typowo humorystycznych. We Wrocławiu zobaczymy go z grupą The Royale Roots Band.

Prócz powyższych artystów wystąpią również liczne zespoły i sound systemy z Europy. Do najciekawszych należy nowy projekt dwóch uznanych wokalistów z dwóch różnych scen muzycznych - Screaming Soul, czyli połączone siły wokalisty Asian Dub Foundation Ghetto Priest’a oraz znanego dobrze hip-hopowej społeczności brytyjskiego producenta i wokalisty – Sandman’a. Ich twórczość jest idealnym połączeniem muzyki i zaangażowanych tekstów inspirowanych życiem w wielkim mieście, jakim jest Londyn.

Ogromnym wydarzeniem festiwalu będzie również projekt Germaican Roadshow 2007 tworzony przez Pioneara. Artysta jest już bardzo dobrze znany polskiej publiczności za sprawą płyty "Polski Ogień", jest również autorem najpopularniejszych riddimów dla zespołu Seeed. W projekcie wystąpią Lexie Lee, Junior Banton, których zobaczymy po raz pierwszy raz w Polsce oraz Ill Inscpecta, którego fanom dancehall nie trzeba przedstawiać.

Polskim akcentem będzie występ zespołu Wszystkich Wschodów Słońca wraz z gośćmi. Będzie to okazja do tego, aby zobaczyć wielu znanych wokalistów z różnych formacji muzycznych – nie tylko reggae – śpiewających swoje utwory do kompozycji zespołu. Kolejnym przedstawicielem polskiej sceny reggae będzie wrocławska formacja Natural Dread Killaz & Riddim Banditz.

Podczas festiwalu nie zabraknie również wschodnich akcentów. Pierwszym z nich będzie zespół Perkelaba z Ukrainy - to niesamowita energia wykonawcza, przede wszystkim wokalna oraz różnorodność brzmień i instrumentów używanych do ich wykreowania. Koncerty Perkelaby są muzycznymi „show – spektaklami”.

Następny gościem będzie zespół Chutki Smouz w tłumaczeniu polskim - szybki ślimak. Jest to folk-rockowa grupa z Białorusi. Oryginalne połączenie białoruskiego folku z dynamicznym rockiem oraz elementami reggae, ska i muzyki pop. Mieszając różne gatunki zespół uzyskuje własny i niepowtarzalny styl.

Nie zabraknie także gości z za naszej zachodniej granicy - Niemiecki 40Fyah Band wraz z wokalistą Ephriam Juda porwie publiczność w rytmach reggae/dancehall. Zespół ma na swoim koncie już wiele występów na dużych imprezach muzycznych w Europie, co zapewne zaowocuje znakomitym show.

Czechów reprezentować będzie United Flavour, których skład można nazwać prawdziwym tyglem kulturowym – wśród członków zespołu poza Czechami znajdują się muzycy z Zambi, Hiszpanii i Kuby. Zespół prezentuje głownie muzykę Reggae, latino, soul, hip-hop, r’n’b.

Całodniowa zabawa przy karaibskich dźwiękach nie zakończy się na Wyspie Słodowej, lecz przeniesie się do siedmiu, najlepszych wrocławskich klubów muzycznych. Tam do białego rana będzie można bawić się przy dźwiękach, jakimi uraczą fanów przedstawiciele ścisłej czołówki polskich i zagranicznych sound systemów.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 26-27 LIPCA 2007
Adres: WYSPA SŁODOWA
Wrocław

 
WROC LOVE SUMMER STAGE 2007
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej