WIELKIE ŚWIĘTOWANIE W HALI STULECIA
WROCK FOR FREEDOM 2023 - EDYCJA JESIENNA
11 Listopada 2023
Razem Świętujmy Niepodległość na koncercie Wrock For Freedom! 11 listopada to nie tylko dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość, to także czas, kiedy możemy cieszyć się muzyką polskich zespołów! Miejsce tego wyjątkowego wydarzenia to Wrocław, Hala Stulecia, gdzie spotkamy się już po raz kolejny, aby uczcić naszą historię w rockowym stylu. Na scenie pojawią się trzy znakomite zespoły: T.LOVE, IRA, ELEKTRYCZNE GITARY.
Będziemy mieli okazję wspólnie zaśpiewać ponadczasowe polskie przeboje i podzielić się radością z okazji Święta Niepodległości. Świętujmy razem - to doskonały moment na rodzinne wyjście na koncert, aby uczcić naszą niepodległą Ojczyznę w wyjątkowy sposób.
T.LOVE
T. Love - jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, powrócił na scenę po 5 latach przerwy. W 2022 roku zespół zaprezentował nowy album zatytułowany „HAU! HAU!”, oraz zagrał kilkadziesiąt jubileuszowych koncertów w całej Polsce.
Fani zespołu czekali na kolejną płytę T.Love siedem lat. Za większość kompozycji na nowym krążku odpowiada Janek Benedek, który wrócił do zespołu podczas prac nad nowym albumem.
Płytę „HAU! HAU!” promowały single „Pochodnia” , „Ponura Żniwiarka” i ,,Ja Ciebie kocham". W pierwszym z nich gościnnie zaśpiewała z Muńkiem Staszczykiem Kasia Sienkiewicz – wokalistka zespołu Kwiat Jabłoni. „Pochodnia” to piosenka o ogniu miłości, pełna wspomnień i klasycznych brzmień gitarowych z lat 80. Razem z teledyskiem Marty Kacprzak, zawierającym wyjątkowe, archiwalne zdjęcia zespołu, „Pochodnia” staje się doskonałym preludium do tego, co czeka na fanów T.Love w 2023 roku.
Na koncertach usłyszymy najnowsze kawałki T.Love oraz hity, które towarzyszą nam od lat
IRA
IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.
IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt.IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA - Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.
ELEKTRYCZNE GITARY
Zespół powstał w 1989 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Rafała Kwaśniewskiego i basisty i klawiszowca Piotra Łojka. Do duetu szybko trafił gitarzysta, tekściarz, wokalista i kompozytor Kuba Sienkiewicz. Pierwszy koncert odbył się w 1990 roku w warszawskim klubie Hybrydy. W 1991 zespół zarejestrował pierwsze nagrania, które pojawiły się w rozgłośniach radiowych. Dzięki piosenkom „Włosy”, „Jestem z miasta” i „Wszystko chuj”, grupa stała się znana. Dzięki wytwórni Zic Zac ukazał się debiutancki album Elektrycznych Gitar w 1992 roku. Album Wielka radość szybka stała się złotą płytą.
W 1993 roku ukazał się drugi album A ty co z przebojami „Nie pij Piotrek”, „Dzieci”, „Dylematy”. Album osiągnął status platynowej płyty. W tym samym roku grupa zagrała w Chicago i w Nowym Jorku. W 1994 roku ukazała się także solowa płyta Kuby Sienkiewicza Od morza do morza. Część repertuaru z tego krążka należy do programu koncertowego wykonywanego przez Elektryczne Gitary. W 1995 roku ukazał się album Huśtawki. Album nie odniósł sukcesu. W 1996 roku ukazał się album Chałtury.
W 1997 roku grupa wróciła na listy przebojów z albumem Na krzywy ryj. W tym samym roku Elektryczne Gitary stworzyły ścieżkę dźwiękową do filmu „Kiler” reż. Juliusza Machulskiego. W 1999 roku powstała muzyka do drugiej części „Kilera” („Kiler-ów 2-óch)”. W 2000 roku Elektryczne Gitary wystąpiły w Kanadzie. W czerwcu 2000 roku zespół wystąpił na festiwalu w Opolu. Dzięki tej imprezie udało sie wydał album Słodka Maska.
W 2002 roku zespół nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu „Kariera Nikosia Dyzmy” reż. Jacka Bromskiego. Nagrania oraz nowe wersje przebojów trafiły na album Kariera Nikosia Dyzmy. W 2006 roku ukazał się album Atomistyka. Większość melodii i tekstów do piosenki stworzyli pozostali członkowie zespołu. W 2010 roku ukazał się album Historia. W 2012 roku ukazał się album Nic mnie nie rusza.
Informacje o koncercie
Data: 11.11.2023
Godzina: 17:00
Adres: HALA STULECIA
ul. Wystawowa 1, Wrocław
Do koncertu pozostało
00
dni
00
godzin
00