XXANAXX W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

XXANAXX W STARYM KLASZTORZE

4 LISTOPADA 2015


Już 4 listopada we wrocławskim klubie Stary Klasztor w ramach cyklu City Sounds wystąpi XXANAXX, uwielbiany elektroniczny duet, który od trzech lat fascynuje publiczność swoim fantastycznym brzmieniem i śpiewem jednej z najbardziej intrygujących polskich wokalistek - Klaudii Szafrańskiej. 

Na koncercie usłyszymy utwory z nowej płyty zespołu, która ukaże się jesienią tego roku. Przed XXANAXXEM wystąpi MINt - zjawiskowa producentka, tegoroczne odkrycie polskiej sceny klubowej.

Polska scena elektroniczna rozwija się w oszołamiającym tempie, a jej fani mają coraz wyższe wymagania. Spełnia je z nawiązką XXANAXX, który mimo krótkiego stażu jest dziś jedną z ikon tej sceny. Historia warszawskiego duetu zaczęła się trzy lata temu. Dysponująca świetnym głosem Klaudia Szafrańska z Konina od dzieciństwa marzyła o występach - śpiewała w chórze kościelnym, potem próbowała swoich sił w różnych zespołach i wciąż poszukiwała producenta, który pozwoliłby jej się artystycznie rozwinąć. W tym samym czasie grający na różnych instrumentach, piszący teksty i komponujący muzykę Michał Wasilewski ze Szczytna, znany jako Lance Flare, rozglądał się za wokalistką, która pozwoliłaby jego produkcjom ujrzeć światło dzienne. Spotkali się w Warszawie i od razu postanowili ze sobą pracować. Ich pierwszy singiel „Disappear” ukazał się w grudniu 2012 roku, a rok później duet wydał nakładem U Know Me Records swoją debiutancką EP-kę, która przez portal Brand New Anthem została uznana za debiut roku. Dzięki utworom „Broken Hope” i „Got U Under” XXANAXX zaczął błyskawicznie podbijać kluby i zdobywać publiczność. Koncerty na największych polskich festiwalach (m.in Open’er Festival, Audioriver i Selector) potwierdziły jego wyjątkową pozycję. Debiutancki album „Triangles”, który był jedną z najbardziej oczekiwanych płyt w 2014 roku, ukazał się w maju nakładem dużej wytwórni Warner Music Polska i spotkał z doskonałym przyjęciem przez media i fanów. XXANAXX w dużej dawce okazał się lekiem perfekcyjnym - rozluźniał słuchaczy i uzależniał ich od muzyki najwyższej, światowej jakości. Punktem wyjścia okazały się chillwave’owe, analogowe brzmienia, podszyte głębokim basem i baterią efektów specjalnych, wspomagane bitami generowanymi przez legendarny automat Roland TR 808 i uzupełnione kosmicznym wokalem Klaudii. Ale na tym nie wyczerpuje się muzyczna wyobraźnia duetu - nowa płyta ukaże się niebawem i może okazać się sporą niespodzianką. Jedno jest pewne - zespół ciągle się rozwija, jest otwarty na eksperymenty i nowe muzyczne doświadczenia. Koncert w Starym Klasztorze może okazać się sporą niespodzianką dla wiernych fanów zespołu.

Przed XXANAXXEM zaprezentuje się MINt, czyli Martyna Kubicz. Ta młoda producentka zdążyła zamieszać w polskich klubach, grała na Open’erze, MFF Nowe Horyzonty i Wooded a już wkrótce będzie supportować Islandczyków z Gus Gus na ich jesiennej trasie po Polsce. Jej muzyka to ekscytująca mieszanka minimalu, tanecznego house i ambientowych plam, jej inspiracje to Aphex Twin i Nina Kraviz, której bez wątpienia dorównuje talentem.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 4 listopada 2014
Godzina: 20.30
Adres: Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
XXANAXX W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej