YAT-KHA NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

YAT-KHA NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

28 PAŹDZIERNIKA 2018


Miłośników tradycyjnego gardłowego śpiewu połączonego z nowoczesnym rockowym brzmieniem zapraszamy jesienią do Wrocławia. 28 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach Ethno Jazz Festivalu wystąpi prawdziwa legenda gatunku - zespół Yat-Kha! 

Yat-Kha to grupa muzyczna pochodząca z Republiki Tuwy. Zespół łączy tradycyjne melodie folklorystyczne zawierające śpiew gardłowy z ciężkim, punkowym brzmieniem. Lider grupy Albert Kuvezin to postać kultowa. Współzałożyciel legendarnego zespołu Huun-Huur-Tu, gitarzysta, autor tekstów, znawca tradycyjnej muzyki i folkloru Tuwy, z drugiej zaś strony miłośnik i entuzjasta ostrych gitarowych brzmień spod znaku punk rocka i hard core.

Muzyka Yat-Kha to organiczna mieszanka rocka i muzycznych tradycji ludów syberyjskich i środkowoazjatyckich. Krytycy nazwali to etno-rock, root-rock, a nawet etno-punk. Zespół wydał ponad dziesięć albumów studyjnych i koncertowych.

Album "Poets and Lighthouses" osiągnął pozycję numer jeden na World Music Charts Europe w styczniu 2011 roku. W dyskografii tego znakomitego zespołu znajduje się też album "Re-Covers", na którym Kuvezin i jego partnerzy przedstawiają własną, tuwińską wersję klasycznych rockowych utworów znanych z wykonań Led Zeppelin, Iron Butterfly, Rolling Stones, Joy Division czy Kraftwerk.

Albert Kuvezin ma też na koncie autorskie, solowe dokonania i muzykę filmową, a także współpracę z innymi cenionymi wykonawcami kręgu world music: brytyjską artystką hinduskiego pochodzenia Susheelą Raman (na krążku "Love Trap") czy fińską Varttiną.

Przez prawie 20 lat zespół odbył kilka tras koncertowych na całym świecie. Brał udział w setkach festiwali, takich jak WOMAD, WOMEX, Glastonbury, Reading, Roskilde, Sfinks, Chicago World Music Fest, Ottawa Blues Fest, Quebec Summer Fest, Meltdown, Riddu Riddu i inne.

Przed głównym koncertem zaprezentuje się dla Państwa pochodzący z Nowej Zelandii SAM ALTY!

Sam Alty jest tancerzem, muzykiem, aktorem, piosenkarzem oraz multiinstrumentalistą pochodzącym z Nowej Zelandii. Ukończył kompozycję w Dartington College of Arts (Anglia) oraz studia aktorskie MA in Acting (Teatr Pieśń Kozła/Manchester Metropolitan University). Zdarzyło mu się tańczyć w Royal Opera House, uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym na kole podbiegunowym czy wystąpić w angielskim cyrku objazdowym jako muzykalny królik.

W 2016 r. Sam wydał swoją pierwszą EPkę "Heart Song", a w 2017 kolejny album "Hammering Nails Into The Sky", w którym łączy elementy folku, popu, beatboxu i finger style. To muzyka przypominająca o cudzie istnienia we wszystkich jego surrealistycznych i fascynujących aspektach.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 28 października 2018
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
YAT-KHA NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej