ZION TRAIN W KLUBIE WZ - LIONSTAGE
 

ZION TRAIN

06 PAŹDZIERNIKA 2007


Już piąty raz zespół Zion Train odwiedza Wrocław. Najbliższy koncert już w październiku we wrocławskim klubie WZ w ramach trasy promującej płytę "Live As One". Podczas ostatniego koncertu w tym miejscu w 2004 roku klub był wypełniony do ostatniego miejsca. 

Występ odbędzie się w ramach pierwszej odsłony Wroc Love Exclusive Stage – projektu powołanego przez wrocławskich promotorów muzycznych dla prezentacji najciekawszych zjawisk kulturowych w muzyce reggae, new world i alternatywnej. Imprezy w ramach Wroc Love Exclusive Stage odbywać się będą w różnych salach koncertowych i muzycznych klubach Wrocławia. 


O zespole:

Zion Train to pionierski zespół i sound system future dub. Obok takich grup jak Dreadzone należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae roots i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Powstali w 1990 w składzie: Molara (wokal i instrumenty perkusyjne), Cod (melodica), Perch (live dub mixing), Hake (trąbka), Forkbeard (puzon) i Tench (klimaty i elektronika). Sukces ich pierwszych albumów "A Passage To Indica", "Natural Wonders Of The World In Dub" oraz "Siren" doprowadził do podpisania w 1995 roku kontraktu z sublabelem Warner China Records, gdzie wydali swój największy album "Homegrown Fantasy" i stworzyli pierwszy na świecie dubowy video clip do singla "Get Ready".

Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, muzyki elektronicznej, eksperymentalnego drum’n’bassu oraz tanecznej muzyki world. Ich autorski wieczór klubowy Bass Odyssey został opisany przez The Independent w następujących słowach: W całej stolicy nie znajdziesz lepszej całonocnej imprezy dubowej.

Ich występ na żywo zrecenzowano w New Musical Express: Większa liczba odbić niż na imprezie w fabryce Michelina. Grali na większości najważniejszych europejskich festiwali oraz wydawali swoje pismo The Wobbler o nakładzie 15 000 egz., promując myśl prowokującą oraz użyteczne i lekceważące informacje.

Po raz pierwszy pojawili się w Polsce w 1996 roku, wzbudzając ekstazę i wypełniając kluby jako pierwszy wykonawca digital roots przybyły do kraju nad Wisłą.

Koncerty Zion Train są legendarne. W roku 1999 zagrali dla 10 000 dzieci miłości z całego świata podczas zaćmienia słońca na festiwalu Solar Eclipse na Węgrzech. Chwilę później zaprezentowali się jako główna gwiazda festiwalu Tam Gdzie Biją Źródła na zboczu góry Równica koło Bielska Białej, gdzie zostali doskonale przyjęci przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Koncert z Równicy transmitowany był na żywo przez TVP2.

W lecie 2000 Zion Train znów znalazł się na trasie w ramach Love Revolutionaries Tour, wysadzając głowy i pompując basy w Niemczech, Finlandii, Estonii, Francji, Czechach, Włoszech, Holandii, Belgii oraz oczywiście na wielu brytyjskich festiwalach, wliczając w to pamiętne występy na Brightons Essential Festival, Womad, Lambeth Country Fair, oraz Glastonbury, gdzie zagrali swe gniewne show na dwóch scenach – Glade oraz Firestarter.

W roku 2001 Zion Train Sound System gościł w Polsce aż trzykrotnie. Nakładem ich macierzystej wytwórni ukazał się ich kolejny album – "Original Sounds Of The Zion", gdzie gościnnie na wokalach udzielają się Jono, Pat Fulgoni (Kava Kava) oraz Levi Roots. Listopad 2002 to kolejna trasa soundsystemowa w Polsce, a w roku 2003 podbijają kilkutysięczną publiczność festiwalu Regałowisko w Bielawie, gdzie po raz pierwszy pojawili się z Jono (Dubdadda). 2003 rok to znów Glastonbury, największy niemiecki festiwal reggae Chiemsee Summer Festival, kluby i festiwale w całej Europie. Zion Train Sound System po raz pierwszy pojawił się także w Japonii, gdzie grali w towarzystwie Iration Steppers, DJ Kuranaka, Zettai Mu i wielu innych japońskich ekip.

Kolejna polska trasa Zion Train Sound System w składzie Molara + DJ Perch w lutym 2004 potwierdziła tylko ich status najbardziej popularnego w Polsce zagranicznego wykonawcy z obszaru sceny roots. W 2004 roku wystąpili na głównej scenie Przystanku Woodstock w Żarach, prezentując z pewnością największy dub show w historii światowej muzyki. 2005 to powrót do Polski z gościem specjalnym: Jamajczykiem Fitta Warri (od samego powstania przez Zion Train przewinęło się aż kilkunastu wokalistów!).

Rok później w zespole nastąpiła kolejna zmiana: zespół opuściła Molara. Ostatnia trasa koncertowa zespołu w Polsce odbyła się w czerwcu 2006, gdy po raz pierwszy pojawili się z Dubdaddą zamiast Molary. Zion Train czasami występuje również z gościnnym udziałem legendy jamajskiego wokalisty reggae Earl 16 (na codzień Dreadzone).

Równolegle DJ Perch prezentuje również swój projekt Abassi All Stars/Abassi Hi Power (headliner festiwalu One Love Sound Fest we Wrocławiu 2005) oraz aktywnie działa w swoim studio w Kolonii remixując i produkując muzykę wydawaną zarówno przez Universal Egg, jak i jego nową wytwórnię Deep Root.W drugiej połowie 2007 roku na rynku pojawi się nowy album Zion Train, promowany wydawanymi wcześniej singlami. Jawi się on jako duża produkcja muzyczna z wieloma gośćmi.

Zion Train wystąpili w Polsce ostatnio 10.03.2007 w klubie Studio w Krakowie, gdzie wprowadzili w taneczny szał prawie 1000–osobową publiczność, na dużym plenerowym festiwalu w Chorzowie w maju oraz kolejnym plenerze w Toruniu w sierpniu br. Po 5 latach od ostatniej płyty, 10 września 2007 ukazuje się (również w Polsce) najnowszy album Zion Train, "Live As One". To dziewiąta pozycja w dyskografii grupy począwszy od wydanego w 1992 debiutu – "A Passage To Indica". Na płycie wyprodukowanej w całości przez DJ Percha oprócz etatowego wokalisty i showmana Dubdaddy i tradycyjnie pięknej gry instrumentów dętych usłyszeć można wielu znakomitych śpiewaków – m. in. Tippa Irie, Earl 16, YT czy Marlene Johnson. Płyta pełna jest zaskoczeń i nowych brzmień (m. in. żywych gitar i bębnów) i gruntuje nowy wizerunek formacji po rozejściu się dróg z Molarą oraz Codem.

Skład zespołu:
DJ Perch – live dub mix z wielu śladów, mag pogłosów, efektów i syren
Dave Cosmic – trąbka
Bigga – puzon
Dubdadda aka Jono – wokalista/MC

 
 

Informacje o koncercie


Data: 06 PAŹDZIERNIKA 2007
Adres: WROCŁAW KLUB W-Z
plac Wolności 7 - Wrocław

 

Do koncertu pozostało

ZION TRAIN W KLUBIE WZ
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej