ZUMBALAND NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

ZUMBALAND NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

27 LISTOPADA 2013


Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników kultury Kaukazu na pierwszy we Wrocławiu koncert gruzińskiego zespołu ZumbaLand. Projekt znakomitego gruzińskiego muzyka Zazy Korinteli w umiejętny sposób łączy gruzińską tradycję z nowoczesnymi, niebanalnymi brzmieniami jazz-rockowymi. 

Tajemniczy ZumbaLand zaprezentuje się przed wrocławską publicznością 27 listopada w ramach prestiżowego cyklu koncertowego „Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem”, prezentującego najciekawsze zjawiska muzyki etnicznej z całego świata.

ZumbaLand to jeden z najbardziej popularnych zespołów w Gruzji. Z powodzeniem łączą różne gatunki muzyki: jazz, fusion, folk, funk, rock. Publiczność uwodzą niesamowitą plastycznością brzmienia, które zdaje się przenosić w odległe przestrzenie, zarówno te geograficzne jak i metafizyczne. Gruzińską tożsamość i kulturę ZumbaLand przeciwstawia kosmopolityzmowi i wszechobecnej popkulturze. Ich muzyka wyróżnia się żywiołowością, pasją i rozmaitością brzmień, ukazuje prawdziwą kaukaską duszę.

Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia „Wystarczy chcieć – na pewno się spełni”. W 1994 zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a w 1995 roku ukazał się ich debiutancki album „Czekam na wschód słońca”. Dwa lata później muzycy oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: „Hands” i „Margarita”, wygrywając w kategorii „najlepszy zespół gruziński”. Kolejne lata lider zespołu Zaza Korinteli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 r. nagrał w „krakowskim składzie” płytę „Project Union”. W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu.

Lider zespołu Zaza Korinteli jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na całym świecie.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 27 listopada 2013
Godzina: 19:00
Adres: Synagoga pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7 - Wrocław

 
ZUMBALAND NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej